Kategoria e Parë/ Besëlidhja fiton dhe 'zhyt' Turbinën, Burreli paqe me Lushnjën! 6 gola në Berat

Kategoria e Parë/ Besëlidhja fiton dhe 'zhyt' Turbinën, Burreli paqe me Lushnjën! 6 gola në Berat

Tomori 3-3 Besa

Kategoria e Parë e futbollit ka vijuar sot me ditën e dytë për javën e 14-të. Në Lezhë, Besëlidhja fitoi 1-0 me Turbinën falë golit të Hepaj në minutën e 15-të. Në Burrel, vendasit nuk shkuan më shumë se 1-1 me Lushnjën. Lagunarët duken të rilindur pas ndryshimeve në organikë gjatë janarit, duke marrë një pikë në transfertë.

Në Berat, Tomori dhe Besa barazuan 3-3. Një ndeshje e luftuar në fushë, me skuadrat që në fund ndajnë nga një pikë. Dje, në stadiumin e Peqinit, Flamurtari fitoi 0-2 me Luzin.

Java e 14-të e kësaj kategorie mbyllet nesër me tre takime. Apolonia pret Korabin, Dinamo luan në transfertë me Orikun, teksa në Korçë luhet Skënderbeu - Tërbuni.

Me ndeshjet e zhvilluara, Dinamo vijon të jetë në krye me 27 pikë, Famurtari ndjek me 24, teksa më pas renditen Korabi, Skënderbeu, Besa dhe Tërbuni.Katër skuadrat e fundit janë: Besëlidhja, Lushnja, Oriku dhe Turbina.

Kategoria e Parë, java 14-të:

Dje

Luzi 0-2 Flamurtari

Sot

Besëlidhja 1-0 Turbina (Hepaj 15')

Burreli 1-1 Lushnja 

Tomori 3-3 Besa

Nesër

Apolonia - Korabi

Oriku - Dinamo

Skënderbeu - Tërbuni

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Del fotoja e njërit prej të dyshuarve si të përfshirë në vrasjen e 14 vjeçares në Shkup! Një sipërmarrës i njohur dyshohet se iku në Turqi

Del fotoja e njërit prej të dyshuarve si të përfshirë në vrasjen e 14 vjeçares në Shkup! Një sipërmarrës i njohur dyshohet se iku në Turqi