Kategoria e Parë/ Ndalet Skënderbeu kryesues, Korabi dhe Tomori bëjnë detyrën! Flamurtari kërkon vendin e parë

Kategoria e Parë/ Ndalet Skënderbeu kryesues, Korabi dhe Tomori bëjnë detyrën! Flamurtari kërkon vendin e parë

Korabi 1-0 Tërbuni

Kategoria e Parë ka zhvilluar këtë të shtunë pesë nga shtatë ndeshjet e javës së 20-të. Me fillim nga 13:00, në përballjet e sotme ka pasur disa surpriza. Skënderbeu kryesues është ndalur në Lezhë, pas barazimit 0-0 me Besëlidhjen. Në Peshkopi, Korabi vendas fitoi 1-0 me Tërbunin me golin e Beshiraj në minutën e 88-të.

Luzi dhe Besa barazuan 2-2, teksa Tomori mori tri pikë në Berat pas fitores 1-0 me Burrelin. Në Cërrik, Turbina dhe Lushnja barazuan 1-1. Të hënë në 14:00 luhet Apolonia - Oriku dhe në 17:00 Flamurtari - Dinamo. Në Vlorë luhet dueli që mund të vendosë për skuadrën që do marrë një biletë për në Superligë.

Pas ndeshjeve të sotme, Skënderbeu me 38 pikë mban vendin e parë, ndjekur nga Flamurtari dhe Dinamo që luajnë nesër së bashku. Në fundin e klasifikimit Lushnja, Oriku, Turbina dhe Besëlidhja.

Kategoria e Parë - java 20-të:

Besëlidhja 0-0 Skënderbeu

Korabi 1-0 Tërbuni (Beshiraj 88')

Luzi 2-2 Besa (Hoxha 58', Treni 86' / Onuh 3', E. Hoxha 66')

Tomori 1-0 Burreli (Alinani 38')

Turbina 1-1 Lushnja (Zani 90+5' / Canka 83')

E hënë:

14:00 Apolonia - Oriku

17:00 Flamurtari - Dinamo

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Zjarr në fabrikën e armëve në Berlin, inteligjenca sugjeron sabotim: Rusia qëndron pas saj

Zjarr në fabrikën e armëve në Berlin, inteligjenca sugjeron sabotim: Rusia qëndron pas saj