POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Katër të arrestuarit në Shkodër pas vrasjeve, Gjykata lë në burg tre 'të fortët', njëri lirohet (EMRAT)

Gjatë arrestimeve nga RENEA në Shkodër

SHKODER - Gjykata e Shkodrës, në një seancë e cila ka zgjatur rreth tre orë, ka dhënë masën e sigurisë për katër të arrestuarit nga RENEA gjatë operacioni tre ditor, pas vrasjeve mafioze në kryeqendrën e veriut, ndërsa u sekuestruan edhe disa automjete luksoze të blinduara. 

Ilir Bajri, Erogen Vaso (Bajroviç) dhe Emer Plaku janë lënë në arrest me burg 30 ditor, deri në mbërritjen e ekspertimit të Prokurorisë për armët e sekuestruara. Ndërsa për Asmer Bilalin jepet masë "arrest shtëpie" i mbikëqyrur nga Policia e Shtetit. Akuzat e prokurorisë janë për armëmbajtje pa leje dhe grup të strukturuar kriminal. Por dy akuzat e ngritura nga prokurorja Esmeralda Ndoci duket se nuk kanë bindur gjyqtaren Irida Kaceri e cila ka lënë në burg tre nga katër të arrestuarit vetëm për akuzën e armëmbajtjeve pa leje. 

l.q.
Komento

Komente

 • Ahhahahahah: 07/09/2018 22:30

  Po si more I lirut??? Hajde shtet hajde ! Po hajt ska Gja se tesh po vrahen me njeni tjetrin

  Përgjigju
 • Veshgjati Viçidolit: 07/09/2018 18:32

  Rrnofte Birisha. Na bani me arme e makina te blindume.

  Përgjigju
 • altin top: 07/09/2018 17:13

  Ore pse i kapni pa pas prova? hajde shtet hajde...

  Përgjigju