Këlliçi voton në shkollën ‘Dora d'Istria’, thirrje qytetarëve: Sot është dita e madhe, votoni për ndryshimin e të ardhmes së Tiranës

 

I shoqëruar nga familjarët e tij, kandidati i koalicionit Meta-Berisha për Tiranën, Belind Këlliçi ka votuar në shkollën “Dora d'Istria". Ai u bëri thirrje qytetarëve që të marrin pjesë masivisht në votime për të ndryshuar të ardhmen e kryeqytetit.

“Sapo kreva detyrën time si qytetar, votova. Ftoj të gjithë qytetarët e Tiranës të shkojnë në qendrat e votimit të kryejnë detyrën e votimit. Sot është dita e madhe, 14 maji që kemi pritur aq shumë që të gjithë, dita kur kemi në dorë fatin e vendit.

Kam një apel për naçut e Tiranës, të rinjtë që kanë një moment që mendojnë se duhet të marrim gomomet për të ikur nga ky qytet, u them jo, hajdeni votoni! Të ndryshojmë bashkë të ardhmen e vendit tonë.

Askush nuk iu kontrollon dot votën, as Belind Këlliçi dhe as Erion Veliaj. Ftoj qytetarët të ftojnë për 47 vitet e ardhshme. Tashmë do shkoj në selinë qendrore të PD-së, deri tani procesi po shkon normalisht. Sot është ditë feste për gjithë ata që më kanë thënë kur po vjen dita e ndryshimit”- u shpreh Këlliçi.  


Lajmi kryesor:

Votojnë politikanët/ Begaj: Zgjedhjet janë të qytetarëve! Rama: Momenti të flasin të gjithë! Berisha-Meta: Do rrëzohet monizmi! Veliaj falënderon rivalët


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Sulmi terrorist në veri demaskoi Vuçiçin

Sulmi terrorist në veri demaskoi Vuçiçin