Këngëtari çmendi shqiptarët me hitin 'Zemër', vriten 5 persona dhe 20 të tjerë plagosen në koncertin e tij

Reperi Abderraouf Derradi, i njohur si Soolking u bë i njohur për shqiptarët pas bashkëpunmit me Dhurata Dorën. Kënga e tyre 'Zemër' u kthye në hit menjëherë dhe numëron plot  246 milionë klikime në Youtube. Ndërkohë mësohet se 5 persona kanë humbur jetën gjatë një koncerti të reperit të njohur algjerian.

Ai po performonte në një stadium në Algjeri kur një turmë e madhe e njerëzve duke shtyrë e nxituar janë rrëzuar nga njëra prej hyrjeve.

Sipas mediave lokale, 20 persona kanë përfunduar në spital. Ende nuk ka detaje të tjera rreth incidentit, por thuhet se nga pesë viktimat, ishin tre burra dhe dy gra.

A.P./G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A do i kërkoni presidentit Meta shpërndarjen e parlamentit?

Komento

Komente

 • petriti: 24/08/2019 08:24

  ne shifrat e shikimeve ne YouTube ka dicka qe nuk shkon,Teksa po shikoja klikimet e ketij kengetari vura re qe ka 247,919,489 views ne 4 muaj,per nje kenge te tijen.Ndersa po kontrolloja AC/DC dhe vura re qe ka 629,618,009 views per nje kenge qe prej 7 vitesh ne YouTube.Interesante eshte qe per kengetarin ne nje koncert mblidhen 1500 njerez,ndersa per AC/DC me se pakti 100 000 njerez.(170 000 njerez ne stadiumin e Argjentines)

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 23/08/2019 11:42

  Numri eshte me I larte

  Përgjigju