Këngëtarja e re shqiptare pjesë e projekteve më të mira për vitin 2019

Këngëtarja e re shqiptare pjesë e projekteve më të mira për vitin 2019

Ava Max

Gazeta amerikane “Neë York Times” në një artikull të saj ka zgjedhur 54 këngët më të mira të vitit 2019.

Në mesin e tyre është edhe “Sweet But Psycho”, kënga e artistes me prejardhje shqiptare e cila jeton në Amerikë, Ava Max.

Përmes një postimi të publikuar në rrjetin social, Instagram, Ava Max ka falenderuar gazetën “Neë York Times” për vlerësimin.

“Faleminderit New York Times. Duket joreale të jem në të njëjtën faqe me dy prej artistëve të mi të preferuar tani që po ‘godasin’ dhe unë i admiroj ata. 

Unë e fillova dhe iu përkushtova karrierës sime 15 vite më parë dhe kurrë nuk e lëshova. Rruga ishte e vështirë dhe akoma është. 

Edhe pse, unë jam duke filluar, kini mendjen tek albumi im debutues, ku edhe popi po kthehet më i madh se kurrë”, ka shkruar 25-vjeçarja.

Ava po ashtu është renditur e 10-ta në listën e “Apple Music” për “Këngët më të dëgjuara të vitit”, falë këngës së saj të suksesshme “Sëeet but Psycho”.

Me po të njëjtën këngë, Ava Max është renditur e nënta në listën e nxjerrë nga Shazam për këngët më të kërkuara gjatë vitit në këtë aplikacion.

Postimi i Ava

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane