‘Keni dëgjuar përralla pa fund për inceneratorët, do dalë e vërteta’, çfarë po paralajmëron Rama?

‘Keni dëgjuar përralla pa fund për inceneratorët, do dalë e vërteta’, çfarë po paralajmëron Rama?

Ilir Meta dhe Edi Rama

Kryeministri Edi Rama, gjatë konferencës së dheshme për shtyp, përpos të tjerave, paralajmëroi se do të zbulohet shumë shpjet e vërteta e për inceneratorët, duke nënkuptuar çmontimin e akuzave të opozitës së kryesuar nga Ilir Meta dhe Sali Berisha. Në fjalën e tij, Rama tha se opinioni publik ka dëgjuar përralla dhe gënjeshtra pa fund për inceneratorët në kushtet kur, sipas kryeministrit, e vërteta është ndryshe dhe do të dalë në pah.

Po çfarë të vërtetash paralajmëron kryeministri Rama për inceneratorët dhe do të përmbysin fabulën e ngritur kryesisht nga Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi? Kjo mbetet për t’u parë. Megjithatë, ditët e fundit, ka pasur sinjale në media kur për landfilin e Elbasanit, janë publikuar disa dokumente, duke konfirmuar se ka koston më të ulët në Shqipëri, në raport me 5 landfillet e tjera.

Gjithashtu, Ilir Metën e pyetën mbrëmjen e enjtes mbi moralin e sulmeve të tij ndaj bashkëpunëtorëve të ngushtë, Lefter Koka dhe Alqi Bllako, mbi të cilët hodhi pafund baltë, duke heshtur për persona të tjerë, pjesë e historisë, me të cilët ka raporte të afërta.

Me sa duket, në skenë do të dalin bashkëpunëtorë dhe financues të Ilir Metës, pjesë e historisë së inceneratorëve, por që janë mbuluar nga Meta, në funksion të llogarive të tij politike dhe hakmarrjeve. Por, nuk përjashtohet as mundësia e zbulimit të fakteve befasuese dhe të paparashikuara.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • keli: 18/09/2022 19:23

  Pash zotin se e dim te verteten si meson me njeri atij plehres Ilir e atij plakushit Sali

  Përgjigju
 • ian: 18/09/2022 19:23

  Mir keta te dy po mos harroni dhe moniken se eshte bere si buce ajo kto kohet e fundit mbylljani gojen

  Përgjigju
 • henri: 18/09/2022 19:22

  Metes po i dalit ne palarat nje e nga nje dhe kte her presim cdo i dali

  Përgjigju
 • mira: 18/09/2022 19:22

  Rama palajmeron gjithmon qe dicka e vertet do te dal dhe kur e thote e ben

  Përgjigju
 • AltinTop: 18/09/2022 19:13

  Bresheri sufllaqesh sot nga guzhinieri patronazhist. Ju befte mire.

  Përgjigju
 • Limani: 18/09/2022 18:55

  Rama paralajmeron se te gjithe do e mesojme te verteten dhe genjeshtaret te marrin denimin e tyre

  Përgjigju
 • Ymeri: 18/09/2022 18:53

  Ska cte bej me rama se po e pastron te gjithe kriminaliteton nga qeveria dhe nga parlamenti

  Përgjigju
 • Mond: 18/09/2022 18:52

  Rama po palajmeron qe po del e verteta qe te gjithe qe kan faj do jen ne burg

  Përgjigju
 • Teli: 18/09/2022 18:52

  Po te gjithe e dim qe te inceneratoret ka pas gishte meta per at korrupsinon

  Përgjigju
 • Ani: 18/09/2022 18:51

  Kush e ka bere do marre denimin qe meriton,kot thone per Ramen se ai ska bo gje

  Përgjigju
 • Marjo: 18/09/2022 18:51

  Perderisa ka bere nje deklarate te tille duket qarte qe ska faj ne kete ceshtje

  Përgjigju
 • Lea: 18/09/2022 18:51

  Jam e sigurt qe Rama nuk ka gisht ne kete,prandaj uroj qe te gjendet sa me pare fajtori

  Përgjigju
 • Iliri: 18/09/2022 18:51

  Te marrin fund akuzat e pavlera qe beni cdo dite

  Përgjigju
 • Marjus: 18/09/2022 18:50

  Shpresoj te zgjidhet sa me shpejte kjo ceshtje pasi nuk na duhen keto konflikte per te zhvilluar vendin

  Përgjigju
 • Fredi: 18/09/2022 18:50

  Kjo puna e inceneratoreve esht budallik shum i madh

  Përgjigju
 • Vera: 18/09/2022 18:35

  Pune e ngaterruar eshte kjo e inceneratoreve po sbesoj te ket gisht rama te pakten jo drejtperdrejt

  Përgjigju
 • Agim: 18/09/2022 18:35

  Ja se do e nxjerri iliri te verteten sa te hyj ne burg

  Përgjigju
 • Alma: 18/09/2022 18:08

  Secili merr denimin e merituar ne fund te dites e sidomos ata qe jan ne krye te gjith gjese

  Përgjigju
 • Ylli: 18/09/2022 17:48

  Mir e ka rama se tashme jemi ngop nga hardhiqet e ktyre injornatve

  Përgjigju
 • Miri: 18/09/2022 17:48

  Jemi mesuar tashme nga perralllat e likes … te shofi monen ai qe ka mendjen me u pispillos

  Përgjigju
 • cimi: 18/09/2022 17:14

  uroj qe ai person qe e ka bere kete veprim te denohet nga shteti me nje mas te madhe pasi e meriton

  Përgjigju
 • limi: 18/09/2022 17:09

  ajo ishte shume e kuptueshme qe rama nuk kishte gisht ne kete ceshtje dhe besoj se shume shpejt fajtori do gjendet

  Përgjigju
 • Eno: 18/09/2022 16:45

  Personat te cilet e kane kryer kete veper do te marin denimin e merituar por puna eshte ti o ilir kur do i maresh denimet per krimet e kryera

  Përgjigju
 • Ani: 18/09/2022 16:44

  Ilir sjem m kohen tende ose te sales qe u beni krime e vjedhje e su gjenin se kush i bente kushdo qe e ka vjedhur do te denohet

  Përgjigju
 • Dritan: 18/09/2022 16:30

  Shpresojme qe drejtesia te vere dore sa me pare mbi ilir meten dhe saliun qe ja kane pire gjakun ketij populli

  Përgjigju
 • Mondi: 18/09/2022 16:29

  Shpresojme qe e verteta te dale sa me pare dhe keta dy kriminela te marrin denimin e merituar

  Përgjigju
 • Jorgo: 18/09/2022 16:29

  E verteta vonon por nuk harron dhe do dali nje dite ne drite

  Përgjigju
 • Besart: 18/09/2022 16:27

  O te verteten e dim te gjith. Inceneratoret ishin skema e Likes me shok me rrjep shqiptaret edhe sesht ngop akoma vemja

  Përgjigju
 • Alfred: 18/09/2022 16:24

  Hajt ishalla sa me shpejt e shporret Likja bashk me Monen

  Përgjigju
 • Eri: 18/09/2022 15:55

  Keshtu akuzat e rreme e te kota te sales e shokut te tij ilirit dp te bien poshte njehere e mire

  Përgjigju
 • Iris: 18/09/2022 15:55

  Rama asnjehere nuk le gje qe te shkoje pa u sqaruar nga ana e tij

  Përgjigju
 • Monda: 18/09/2022 15:47

  Deri me sot fjalet e Rames kan dal te verteta

  Përgjigju
 • Misku: 18/09/2022 15:46

  Rama ka te drejt e verteta del heret a von

  Përgjigju
 • Leo: 18/09/2022 15:43

  O sali dhe meta shum shpejt e verteta do dali ne shesh qe cfare skeni bere ne kete vend

  Përgjigju
 • Regj: 18/09/2022 15:42

  Gjithmone e verteta do dali dhe ti mbyllim gojen ktyre qe vetem shajn

  Përgjigju
 • Gazi: 18/09/2022 15:38

  Rames i ka dal cdo gje qe ka then mezi presim te dali e kjo e te shohim cdo thot meta

  Përgjigju
 • Ela: 18/09/2022 15:37

  Mezi presim ti perplaset e verteta ne ftyr kti maskarajt

  Përgjigju
 • Jona: 18/09/2022 15:08

  E verteta do dali ne shesh se ska nga shkon e tja perplasesh ne ftyr metes

  Përgjigju
 • Soli: 18/09/2022 15:07

  Genjeshtra i ka kembet e shkurtra o ilir do dali fjala e rames sic ka ndodg gjithmon

  Përgjigju
 • Luan: 18/09/2022 15:02

  A sa do mbehej qefi ta kishte likja nji 7% aty

  Përgjigju
 • Alban: 18/09/2022 15:02

  Qente le te lehin karvani ecen perpara, ju mos ndaloni se cthote kazani dhe llumi

  Përgjigju
 • Genta: 18/09/2022 14:59

  E verteta del ne mos sot neser po keshtuqe do tia mbyllni gojen dhe ilirit me monik dhe saliut. Deri m sot fjalet tuaja kan dal te verteta po keta palo politikan duhet te mbyllin gojen dhe vetem ti ja trego vendin e tyre o edi

  Përgjigju
  • Cubel breca: 18/09/2022 17:50

   E verteta do te dal shum shpejt edhe nja 5-6 muaj se do filloj e ** ashtequajtur** luft ,fushata,por do te durojm pak. Puna eshte qe cfar do behet me qent qe lehin perdit???????????????????? Se me then te drejten po i durojm pak si shum nga 30 vjet kete kan ber.

 • Anisa: 18/09/2022 14:56

  Aman sa budallalliqe flet saliu me shoket e vet sdo rrim te meremi me te gjith me rradh.Vazhdoni punen ju dhe mbylljani gojen me vepra sic keni ber deri tani

  Përgjigju
 • Almir: 18/09/2022 14:55

  Akuzat nga iliri dhe saliu nuk do te mungonin kshuqe esht e kot te meresh me ata sepse jan inatcinj dhe nuk i behet kurr qefi per gjerat qe arrin qeveria shqiptare dhe shqiptaret

  Përgjigju
 • Igli: 18/09/2022 14:34

  Akuzat e ketyre te paafteve nuk mund te cenojne vertetesine e Rames

  Përgjigju
 • Kujtim: 18/09/2022 14:34

  E verteta ne fund do dali kemi besim te kryeministri yne

  Përgjigju
 • Leo: 18/09/2022 14:34

  E verteta e Rames gjithmone ka dale

  Përgjigju
 • Tosi: 18/09/2022 13:38

  Pra i bie qe "Teri" dhe "Ballko" do dalin nga burgu, kurse SPAK do beje "autokritike" qe i arrestoi kotna se koti. Dhe me aq dashuri dhe pathos percillet mesazhi i udheheqesit saqe harrojne se ekspozojne degjenerimin ne ekstrem te ligjit dhe pavaresise se drejtesise. Sepse prezumohet se hetimet jane sekret hetimor dhe larg anesive partiake. Mgjt ecuria ecuria dhe progresi i tyre, sic duket, kaloka me pare nga zyra e Rames.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës