Kërcënimi i deputetit Karamelo, vjen reagimi i parë nga PD-ja: Po ta dinin kush ishte...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka ironizuar ngjarjen e sotme në Korçë ku deputeti Ligoraq Karamelo denoncoi se është kërcënuar me jetë nga tre persona për faktin se pranoi që të merrte mandatin nga listat e PD-së. Salianji thotë se kërcënimet nuk kanë qenë politike, pasi sipas tij nëse do e njihte populli i revoltuar nuk e fal tradhtinë dhe trafikun e mandatit.

"Ligoraq Karamelon e njihte pakkush si kandidat në fushatë dhe ai thuajse nuk dilte fare. Jam i sigurt qe nuk e kanë njohur as sot si deputet, dhe shyqyr që nuk e kanë njohur. Kërcënimet nuk kanë qenë politike. Se nëse do e njihte populli i revoltuar nuk e fal tradhtinë dhe trafikun e mandatit" shkruan Ervin Salianji.

 • Sondazhi i ditës:

  Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento

Komente

 • Taulanti: 20/03/2019 00:57

  Karimelo po perpiqet ti jape rendesi vetes qe tani po e kupton gabimin e rende qe ka bere Duke u kthyer nje leter e djegur ne politike si Tahirii

  Përgjigju
 • Korca: 19/03/2019 21:45

  https://youtu.be/G0YprOvRoFA Ja ku e ke Karamelon ne fushate ti fshatar i qelbur

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Vetëvendosja mori një shuplakë të mirë dhe të nxehtë', ish-këshilltari i Kurtit: Janë ndëshkuar për qeverisje të keqe