Kërcënimi i Metës ndaj gazetarit Doçi, Yzeiri: Janë thirrje patetike të dëshpëruara të një njeriu që e ka humbur kontrollin, gjuhë e shthurur

"Thirrje patetike të një njeriu të dëshpëruar".

Kështu i ka quajtur analisti Ilir Yzeiri "kërcënimet" e Metës për ndalimin e gazetarit Adriatik Doçi, pasi i zbuloi skandalin me nënshtetësitë.

"Gjuha e shthurur politike është bërë normë. Sa i takon marrëdhënies së medias me politikanë ka patur një etikë të kujdesshme për ta respektuar insstitucionin e medias. Kjo që po bën Meta është e padëgjuar më parë, fyerja nuk mund të bëhet as midis shokësh. Është një reagim i dëshpërur. Çfarë ka thënë Adriatik Doçi, thjesht ka nxjerrë dokumentat. Ato janë thirrje patetike të dëshpëruara të një njeriu që e ka humbur kontrollin. Ai i ka dhënë pasaportën një krimineli të dënuar me formë të prerë. Presidenti ka shkelur ligjin dhe për këtë është shqetësuar dhe Këshilli Kombëtar", tha Yzeiri.


Lajmi kryesor:

Skandali i Metës me nënshtetësitë/ Hyseni e sfidon hapur: I ka dhënë nëpërmjet takimeve informale! Nëse u ka bërë 419 kërkesa paraprake institucioneve, do t'i kërkoj falje publike


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përvjetori i pavarësisë dhe çlirimit, a është bërë Shqipëria ajo që ëndërruan heronjtë tanë?×

Lajmi i fundit

John

Zbardhen emrat e autorëve të vrasjes në Shkodër! Lidhja me vrasësin e efektivit të RENEA-s Arben Ujka dhe me Ibrahim Licin