Kërcënohet me jetë Vesel Krasniqi, Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Kosovë

Vesel Krasniqi

Kërcënohet me jetë Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në Kosovë, Vesel Krasniqi. Ministri është cënuar nga sekretari i kësaj ministrie, Burim Rreci.

 “Po jam kërcënuar nga sekretari i MTI-së, Burim Rreci”, ka thënë Krasniqi.

Ministri ka deklaruar se lidhur me këtë rast ka njoftuar edhe Policinë e Kosovës.

“Tani jam në takim me zyrtarë policorë hetues pikërisht për këtë çështje”, ka thënë ai.

Tri ditë më parë ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka rikthyer në punë  Sekretarit e Përgjithshëm të kësaj ministrie, Burim Rreci. Rreci është kthyer në punë pas një pezullimi në shtator të këtij viti nga ministri Krasniqi nën arsyetimin se deri te ky vendim ka ardhur për shkak të neglizhencës dhe mosbashkëpunimit nga ana e sekretarit.

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

6 këshilla drejtuar shoferëve për udhëtimin me kujdes në ditët me mot të acartë!