Kërcënoi bashkëshorten dhe policët me armë, arrestohet 57-vjeçari në Tiranë! Ushtronte dhunë mbi të shoqen

Kërcënoi bashkëshorten dhe policët me armë, arrestohet 57-vjeçari në Tiranë! Ushtronte dhunë mbi të shoqen

Foto ilustruese

Një 57-vjeçar u arrestua në Tiranë pasi dhunoi bashkëshorten dhe e kërcënoi me armë gjahu. Pasi u njoftua për ngjarjen në fjalë, në rrugën "Sabaudin Gabrani", policia ndërhyri në kohë për të parandaluar një ngjarje të mundshme kriminale.

Por, me mbërritjen e policisë, 57-vjeçari S.D. kërcënoi edhe policët dhe nuk iu bind urdhrave të këtyre të fundit.

Për këtë, mbi burrin e dhunshëm rëndojnë veprat penale "Dhuna në familje", "Kanosja për shkak të detyrës" dhe "Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik".

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e gjahut (çifte). Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Braçe ‘shpërthen’ ndaj Agron Shehajt: Gjithë jetën të vetmin biznes ke pasur call center, del na flet për bujqësinë tani që u bërë politikan

Braçe ‘shpërthen’ ndaj Agron Shehajt: Gjithë jetën të vetmin biznes ke pasur call center, del na flet për bujqësinë tani që u bërë politikan