Kërcënoi me jetë djalin e kryeministrit, arrestohet 61-vjeçari protestuesi i '5 Majit' ! Gjykata e lë në ‘arrest shtëpie’

Kërcënoi me jetë djalin e kryeministrit, arrestohet 61-vjeçari protestuesi i '5 Majit' ! Gjykata e lë në ‘arrest shtëpie’

Ivzi Hoxha

Policia ka arrestuar tre ditë më parë Ivzi Hoxhën i cili gjatë një proteste para bashkisë kërcënoi me jetë djalin e mitur të kryeministrit Edi Rama.

Policia thotë se 61-vjeçari, banues në Tiranë u arrestua pasi ka paralajmëruar se do të hakmerret për prishjen e banesës së tij, në rrugën “5 Maji”.

‘Jam kaq i revoltuar me këtë pushtet dhe i them Edi Ramës të mos shkojë në ekstrem. Zahon do ta var.’- u shpreh ai.

Ndërkohë gjykata ka caktuar ndaj tij masën e sigurisë "Arrest në shtëpi". Gjatë marrjes në pyetje Hoxha është shprehur i penduar dhe se nuk ka pasur qëllim të kanos kryeministrin dhe familjen e tij.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

Rritet numri i viktimave nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë! 6256 persona të vdekur

Rritet numri i viktimave nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë! 6256 persona të vdekur