Kërcënoi me jetë punonjësit e bashkisë Kamëz, arrestohet 61-vjeçari, iu gjet armë në banesë (VIDEO)

KAMËZ-Një 61-vjeçar u arrestua, pasi kërcënoi me jetë punonjësit e bashkisë së Kamzës për shkak të detyrës. I arrestuari është R. S. 61 vjeç banues në Valias i ri, në Kamëz.

Sipas policisë, ai është konfliktuar për shkak të detyrës me punonjësit e Bashkisë Kamëz, të cilët po kryenin punime në një tokë në kufi me tokën e tij dhe gjatë momentit që po futej në banesë i ka kërcënuar për jetë.

Pas sinjalizimit, policia e arrestoi dhe i gjeti një armë zjarri pushkë dhe fishekë luftarakë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/ Flamingot rozë pushtojnë për herë të parë bregdetin e Pishporos në Fier