Kërcënoi policët dhe përmbaruesit që të mos i merrnin tokën, arrestohet mallakastrioti

MALLAKASTËR-Një 38-vjeçar është arrestuar, pasi akuzohet se kërcënoi për shkak të detyrës punonjësit e policisë dhe të shërbimit përmbarimor për mos ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Apelit Vlorë për një pronë, tokë bujqësore.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale "Kanosja për shkak të detyrës" dhe "Pengime për ekzekutimin e vendimeve të Gjykatës".

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, si po punon qeveria për të përballuar emergjencën e tërmetit?

Komento

Komente

  • Fredi: 11/09/2019 09:46

    Toka nuk ka pronar ajo i takon Republikës. Pronari i vetëm i tokës eshte dhe do te jete REPUBLIKA. Kur të kuptohet kjo dhe te veprohet sipas ketij principi, shqiptaret do te gjejnë perfundimisht qetesinë nga vrasjet shekullore e ”Tokës së Përgjakur”

    Përgjigju