Kërcënoi të birin me thikë, policia e Devollit arreston 71-vjeçarin, 3 ditë më parë i ishte caktuar masa ‘detyrim paraqitje’ për dhunë në familje

Foto ilustruese

Policia e Devollit ka “goditur” një tjetër rast të dhunës në Devoll, ku një 71-vjeçar Xh.P ka kërcënuar me thikë djalin e tij 41-vjeçar.

Jo më larg se 3 ditë më parë, 71-vjeçari është arrestuar, për të njëjtën vepër penale dhe i është caktuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë masa e sigurisë “Detyrim paraqitjeje”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Puna e vetme që gratë mund të bëjnë për qeverinë e Kabulit është pastrimi i tualeteve