Kërkesa për ngritjen e komisionit hetimor për çështjen ‘McGonigal’, PS: Bylykbashi, Këlliçi dhe Shehaj falsifikuan firmat! Baçi firmosi dy herë

Kërkesa për ngritjen e komisionit hetimor për çështjen ‘McGonigal’, PS: Bylykbashi, Këlliçi dhe Shehaj falsifikuan firmat! Baçi firmosi dy herë

1675778271_WhatsAppImage20230207at14.47.54.jpeg

Partia Socialiste ka publikuar dokumentet e kërkesave të depozituara nga deputetë të opozitës për ngritjen e komisionit hetimor për çështjen e McGonigal. Mazhoranca pretendon për falsifikim të firmave nga ana e deputetëve, Oerd Bylykbashi, Belind Këlliçi dhe Agron Shehaj. Ndërsa deputeti, Luan Baçi ka firmosur dy herë.

Sipas mazhorancës, Këlliçi dhe Shehaj ndodhen në udhëtim jashtë vendit por pavarësisht kësaj rezultojnë se kanë firmosur kërkesën për ngritjen e komisionit hetimor.


Lajmi kryesor:

Komision Hetimor për ‘McGonigal’? PS: Më parë ndryshojmë ligjin, ka firma të falsifikuara, të tërhiqen! Alibeaj: Vendim skandaloz, kanë frikë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë/ Takimi Meloni-Macron: Municione dhe raketa për ukrainasit falë industrisë evropiane

Lufta në Ukrainë/ Takimi Meloni-Macron: Municione dhe raketa për ukrainasit falë industrisë evropiane