Zani Çaushi Kërkon lirimin me kusht, Gjykatën e Korçës shtyn për në datën 9 prill

 Zani Çaushi Kërkon lirimin me kusht, Gjykatën e Korçës shtyn për në datën 9 prill

Zani Caushi

Zani Çaushi nuk tërhiqet nga kërkesa për ‘liri me kusht’, edhe pse një gjyqtar e pushoi një çështje të mëparshme për të njëjtën kërkesë.

Ditën e sotme Zani Çaushi ka qenë i pranishëm në ambientet e gjykatës së Korçës, në seancën gjyqësore ku u mor vendimi që të zhvillohet seanca e radhës më 9 prill. Kjo pasi avokati mbrojtes i Zani Caushit ka kërkuar kohë për të përgatitur konkluzionet përfundimtare për kërkesën drejtuar gjykatës. 

Zani Çaushi ka kërkuar që të përllogariten vitet e qëndrimit në qeli, me pretendimin se ka kryer 31 vite burg.

Sipas avokatit të tij nëse koha e qëndrimit në burg përllogaritet e plotë, vlonjatit i lind e drejta të kërkojë liri me kusht. Avokati pretendon se Caushi ka kryer 31 vite burgim dhe ndaj i lind e drejta për lirim me kusht.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • mali: 25/03/2021 23:22

    SI nuk kane turp keta more...kerkojne lirine..

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë