Rama dokord me SHBA, mesazh Metës: Ferri është bosh, djalli është këtu

Kryeministri Edi Rama ka mbështetur dhe rënë në dakordësi të plotë me ambasadoren Amerikane Yuri Kim, e cila e quajti sabotim të reformës në drejtësi kërkesën e Presidentit Meta për të ngritur këshill politik për këtë reformë.

Duke zgjedhur dhe një shprehje të njohur të Shekspirit për të treguar se sa fortë po sulmohet reforma në drejtësi, Rama tha se vetë 'djalli' po e bën këtë punë.

"Ferri ka mbetur bosh, djalli është këtu", duke sulmuar në mënyrë të drejtpërdrejtë presidentin Meta, akuzat ndaj të cilit se po tenton të kap reformën në drejtësi kanë qenë të shumta si nga ndërkombëtarët dhe nga vetë Rama.


Lajmi kryesor:

Meta-opozitës: Të ndërhyhet te reforma në drejtësi! SHBA: Sabotim! Rama: Dakord me Amerikën


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?



×

Lajmi i fundit

John

U bllokua mbrëmjen e djeshme në Portin e Durrësit, në furgon gjenden 86.740 paund, arrestohet 21-vjeçari! I kishte fshehur brenda një televizori