Këshilla nga ekspertë për të minimizuar poret në lëkurën tuaj

Këshilla nga ekspertë për të minimizuar poret në lëkurën tuaj

Edhe lloji i sheqerit që përdorni mund të ndikojë në shfaqjen e poreve të mëdha të bllokuara dhe të lëkure të yndyrshme.

Nëse dëshironi të minimizoni poret në lëkurën fytyrën tuaj, atëherë duhet të dini disa rregulla.

Bright Side ka publikuar disa këshilla profesionale që mund të ndihmojnë për të minimizuar poret tuaja:

1. Mos përdorni shumë shpesh letra me vaj për pastrim e fytyrës

2. Minimizoni prodhimin e vajit me ekstrakt të çajit jeshil

3. Përdorni një pastrues me acid salicilik

4. Përdorni pastrues me bazë xhel

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Boks/ Kolumbiani s'reziston dot! Nelson Hysa tjetër fitore me nokaut, merr titullin e UBC (VIDEO)

Boks/ Kolumbiani s'reziston dot! Nelson Hysa tjetër fitore me nokaut, merr titullin e UBC (VIDEO)