KËSHILLAT, Qarku Dibër/ Berisha-Meta ‘shpartallohet’ me votë në këtë qark, në asnjë prej 4 bashkive nuk i kalon 14%! Në Mat renditet forcë e tretë

KËSHILLAT, Qarku Dibër/ Berisha-Meta ‘shpartallohet’ me votë në këtë qark, në asnjë prej 4 bashkive nuk i kalon 14%! Në Mat renditet forcë e tretë

Dibër ka përfunduar numërimi për këshillat bashkiakë. Partia Socialiste ka marrë 13 mandate me 34.35%. PSD ka marrë 6 mandate me 16.57%, ndërsa BF ka marrë 5 mandate me 13.14%. Nga 1 mandat ka marrë PD me 5.11%. Po ashtu edhe FRD, PAA, PR, PLL, ADK dhe Astrit Ademi.
Rezultatin e plotë e gjeni KETU

Bulqizë luhet për 21 mandate këshilltarësh dhe nurmërimi ka përfunduar. PS ka marrë 9 mandate, BF ka marrë 3 mandate. PD ka fituar 1 mandat. Nga 1 mandat kanë fituar PAA, PLL, ALD, PD, LZHK, AD, KONS, PKSH, PASH.
Rezultatin e plotë e gjeni KETU

Në Klos ka përfunduar numërimi në 27 qendrat e votimit. Nga 21 mandate, PS ka marrë 6 prej tyre me 18.58% të votave. BF merr dy mandate me 8.19% të votave, AAK 2 mandate me 6.02%, 1 mandat merr PD me 4.88%. Po ashtu edhe PR, FRD, AD, ADS, PLPSH, PUK, PGJ, PKKA, PKD, PASH.
Rezultatin e plotë e gjeni KETU

Në Mat ku ka përfunduar numërimi, PS kryeson me 9 mandate dhe 30.15% të votave. BF ka siguruar vetëm 2 mandate nga 21 gjithsej që ka Këshilli Bashkiak i Matit me 8 % të votave. Një rezultat tepër i dobët. PSD është forcë e dytë dhe siguron edhe në këtë bashki 3 mandate me 11.14% të votave. PD merr 2 mandate ose 7.82% të votave. Nga një mandat marrin PAA, PDS, FRD, AAK, ADK.
Rezultatin e plotë e gjeni KETU


Lajmi kryesor:

PS merr shumicën e këshillave bashkiakë! PD rritet! Berisha-Meta pësojnë tjetër disfatë! PSD merr veriun


B.V/M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich