KËSHILLAT, Qarku i Kukësit/ PS humbi bashkinë në Has, por fiton në Këshill, i merr 'Bashkë Fitojmë' shumicën edhe në Kukës e Tropojë

KËSHILLAT, Qarku i Kukësit/ PS humbi bashkinë në Has, por fiton në Këshill, i merr 'Bashkë Fitojmë' shumicën edhe në Kukës e Tropojë

Bashkë Fitojmë pas humbjes së dy bashkive të Kukësit dhe Tropojës ka humbur edhe shumicën e votave në këshillat bashkiakë.

Në Kukës deri më tani kur janë numëruar të gjitha kutitë e votimit për Këshillat Bashkiakë.

PS ka siguruar 4 mandate me 10.397% të votave. Ndiqet nga PAA me po 4 mandate ose 9.32% të votave. Bashkë Fitojmë renditet forcë e tretë me 3 mandate, 8.81% të votave. PD ka marrë 1 mandat ose 3.3% të votave. Nga 2 mandate kanë marrë ALD, PSD, PDIU dhe BD. Nga 1 mandat kanë marrë PLL, PDS, LZHK, FRD, AD dhe PDME.

Për të lexuar rezultatin e plotë në Bashkinë Kukës kliko KËTU.

bashkinë e Tropojës pas përfundimit të numërimit, PS ka thyer sërish koalicionin Bashkë Fitojmë ku edhe pse kanë marrë të njëjtin numër mandatesh, secila nga 4, socialistët kanë marrë shumicën e votave 13.69%. Forcë e tretë renditet ADS me 2 mandate. Ndërsa PD, PAA, PR, PLL, PDS, PSD, LZH, AD, BD, AAK, PLPSH dhe PUK kanë marrë nga 1 mandat secila.
Rezultatin e plotë për bashkinë e Tropojës e gjeni KËTU

bashkinë e Hasit ku u u shpall fitues kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë, votat në këshillin bashkiak kanë qenë më të shumta për PS që ka fituar 4 mandate me 14.70% të votave. Bashë Fitojmë ka siguruar vetëm 3 mandate, 12.92% vota, PAA me 7.07% të votave ka marrë 2 mandate. Gjithashtu edhe PSD dhe LZHK kanë marrë nga 2 mandate. Ndërsa PD, PR, PDIU, AAK, PBK, PGJ dhe PKKA kanë marrë nga një mandat secila.
Rezultatin e plotë për bashkinë e Hasit e gjeni KËTU


Lajmi kryesor:

PS merr shumicën e këshillave bashkiakë! PD rritet! Berisha-Meta pësojnë tjetër disfatë! PSD merr veriun


B.V/G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra