Këto janë 5 ngjyrat më në modë këtë verë (FOTO)

Ngjyra rozë e trëndafiltë

Këto 5 ngjyra janë çelësi i një garderobe të shtrenjtë verore për këtë vit. Tani për tani, java e modës në Londër Spring Summer 2020, e cila u zhvillua në shtatorin e kaluar ndoshta ndjehet si një kujtim i largët. Ishte përsëri para se termi distancim shoqëror të përdorej në përditshmërinë tonë dhe nevoja për të planifikuar një shëtitje një herë në ditë ishte një domosdoshmëri absolute.

Nga parashikimet e ngjyrave deri tek trendet e veshjeve, koleksionet e shtatorit vepruan si një top kristali, duke na mundësuar të kuptojmë se çfarë do të ishte më e kërkuara gjatë disa muajve të ardhshëm. Për sa i përket ngjyrave, më në tred janë bluja qetësuese e qiellit, hija e trëndafilit, bezha në ngjyrën e rërës apo jeshilja e limonit.

Veshjet voluminoze, këmishat prej liri apo pantallonat janë akoma në trend. Ndërsa më pak e njohur në pistë është jeshilja e limonit, e cila këtë vit duhet të jetë domosdoshmërisht në garderobën tuaj.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Listat e hapura/ Emrat e Lulzim Bashës për zgjedhjet 2021