Khamenei për Shqipërinë: Një vend i vogël europian dhe shumë i mbrapshtë ka bërë komplot me SHBA dhe tradhtarët e MEK kundër Iranit (VIDEO)

Udhëheqësi suprem i Iranit Ali Khamenei ka reaguar pas sulmit me raketa ndaj dy bazave amerikane në Irak.

Kryefjalë e fjalimit të tij ishin akuzat dhe paralajmërimet ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës por dhe ndaj vendeve të tjera aleate të saj.

Ali Khamenei duke folur për Shqipërinë, edhe pse nuk e përmendi me emër, tha:

"Një vend i vogël europian, shumë i vogël dhe shumë i mbrapshtë ka bërë komplot me SHBA dhe tradhëtarët e MEK kundër Iranit".

Khamenei tha gjithashtu se tradhëtarët e shtetit të ardhur nga jashtë organizuan protesta në Iran dhe kishin për qëllim sabotimin e Republikës.

Në fund të fjalës së tij,  Khamenei porositi që iranianët të bëhen të fortë ushtarakisht dhe ekonomikisht në mënyrë që armiku të mos mundet t’i lëndojë.

Muxhahedinët iranian përfaqësojnë një lëvizje opozitare iraniane në mërgim që synon të rrëzojë Republikën Islamike.

Në vitin 2014 në Shqipëri u strehuan shumë anëtarëve të opozitës iraniane.

I.C.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento

Komente

 • Loti: 08/01/2020 21:34

  O Ali, te jesh mbrapsht ne syte e tu dmth te jesh ne rrugen e drejte. Protestat e fundit ne vendin tend u shuajten me gjakun e qindra demostruesve qe kerkonin liri, tek ne per protest i fusin disa ore brenda, ju japin darke dhe i len te lire. Kemi hallet e problemet tona(cili vend s ka probleme), kemi streset e te gjith botes per nje jete me te mire, por mos u merr me çeshte mbar e prap se i ke lyer durat me gjakun e vellezerve te tu iranian.

  Përgjigju
 • Xhumanxhi: 08/01/2020 20:08

  ...madje shum te mbrapsht. Vetem 4 milion jemi dhe e kemi mendjen vetem te vejm lek dhe nuk gjen dot 2 njerez me mendje njesoj. Te ishim 80 milion kishim pushtuar dhe henen. Prandaj dhe ne hollivud bejn filma per ne.

  Përgjigju
  • Shefqet: 08/01/2020 20:26

   Ik ore xhuxhmaxhuxh leshko

 • Kunder Rrymes: 08/01/2020 19:11

  Pavaresisht retorikes propagandistike, ky iraniani paska te drejte kur thote vend i mbrapshte dhe djallezor!

  Përgjigju
 • Full house: 08/01/2020 18:55

  Patjeter qe Shqiperia do preket, ne rast se shteti Amerikan nuk e mbron, ashtu sic e ka mbrojtur 100 vitet e fundit. Se per politikanet tane mendjeceket e te babezitur, psikopate e kriminelene do ishim shuar deri me sot. Zoti mbi qiell dhe Amerika ne toke. Mr. Trump You are the Best.

  Përgjigju
  • Abi: 09/01/2020 17:26

   Mendoj se ti ke te drejte sepse ku ka kohe amerika per me na mrojt ne ata do mbrojn veten

 • Kafsha: 08/01/2020 16:13

  Kur thote i mbrapshte, madje shumë i mbrapshte, nenkupton se mbase po e kruajti me shqiptarë do ja pervelojne bithen se shqiptari eshte njeri i egër mali e nuk ta perton. Nga ana tjetër muxhahedinet nuk kanë asnjë pune të rrinë në Shqiperi.

  Përgjigju
  • Anonim: 08/01/2020 20:37

   Me ca do o gjujn shqiptaret apo me grushta se arm te renda skemi dhe skemi me pas as raketa as tanke asiggjo

  • Tarasi: 08/01/2020 16:53

   Shqiptarët janë të egër njerëz mali.. Ashtu është ke te drejtë.... për 100 vjet skane akoma shtet të së drejtës... Tallin b*** politikanët më njerëzit e malit

 • kokona: 08/01/2020 15:59

  fajin e kane ekspertet e sigurise me ne krye haxhi rremen dhe vellain e tij

  Përgjigju
 • Shqip: 08/01/2020 15:43

  Po rama ca do thoj tani se ngelen duke futur njerez n burg dhe nuk shikojn sigurin kombetare

  Përgjigju
 • Alban: 08/01/2020 15:39

  O kameno mos u merr me ne,nuk te vjen e keqja nga shqiperia,,,ne kemi hallet tona,kush e pyet vendin tone,ne vetem 2 milion jemi,,nuk bezdiset kali nga nje mize toke...

  Përgjigju
  • argreg: 08/01/2020 15:51

   o arab×

Lajmi i fundit

John

IKMT kallëzim për disa zyrtarë të bashkisë së Himarës