Kievi: Sulmi i artilerisë ruse lë të vdekur një vajzë 9 vjeçe, plagosën dy fëmijë të tjerë

Kievi: Sulmi i artilerisë ruse lë të vdekur një vajzë 9 vjeçe, plagosën dy fëmijë të tjerë

Sulmi i artilerisë ruse në Kherson Oblast vrau një vajzë 9-vjeçare dhe plagosi 2 fëmijë të tjerë, raportoi Kyiv Independent.

Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm konfirmoi gjithashtu se një bombë ruse goditi fshatin Myroliubivka, në rajonin kryesisht të pushtuar, dje më 29 maj, duke plagosur një djalë shtatë muajsh dhe një vajzë pesëvjeçare.


Lajmi kryesor:

BE nuk arrin marrëveshje për sanksionet ndaj naftës ruse, liderët shpresojnë në qershor! Zelensky: Qëndroni të bashkuar dhe miratoni sanksionet


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Gjermania mbështetje për ndryshimet kushtetuese në Maqedoninë e Veriut

Gjermania mbështetje për ndryshimet kushtetuese në Maqedoninë e Veriut