Kili tronditet nga një tërmet i fuqishëm (VIDEO)

Kili është tronditur nga një tërmet  i fuqishëm i magnitudës 7.2 ballë pak minuta më parë.

 Qendra e Paralajmërimit të Tsunamit të Paqësorit tha se tërmeti ishte vendosur 83 milje (134 km) në perëndim të Talcës në një thellësi prej 6.1 milje.

Kili, i vendosur në "Unazën e Zjarrit" të Paqësorit, ka një histori të gjatë të tërmeteve vdekjeprurëse, duke përfshirë një tërmet me madhësi 8.8  në 2010-ën në brigjet e jugut, i cili shkatërroi qytetet bregdetare.

Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare raporton një person në Constitucion duke thënë: "Lëvizje shumë e fortë".

Një person tjetër shkroi për tërmetin: "Ai u ndje i fortë dhe i zgjatur".

Kurse disa persona të tjerë kanë filmuar zyrën e tyre gjatë lëkundjeve të tërmetit, ku për çudi ata shikohen duke qeshur.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Samiti i liderve të BE-së në Tiranë/ Berisha: Nuk mund të organizohet pa patur protestë, do ndjekim shembujt e vendeve të tjera

Samiti i liderve të BE-së në Tiranë/ Berisha: Nuk mund të organizohet pa patur protestë, do ndjekim shembujt e vendeve të tjera