Kim në Shkodër, takon drejtuesin politik të PD-së, Helidon Bushatin

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka mbërritur në selinë e shtabit politik, ku është pritur nga drejtuesi politik i qarkut, Helidon Bushati. Bushati, e ka cilësuar takimin me Kim si "i shkëlqyer".

"Takim i shkëlqyer sot me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikes, në shtabin e Partisë Demokratike Shkodër.  Aleanca strategjike dhe miqësia e ngushtë e jona me Shtetet e Bashkuara janë profecia se e ardhmja e shqiptarëve është e patjetersueshme dhe i përket çdo njeriu të zakonshëm të këtij vendi.  Gjeta rastin t’i shpreh mirënjohjen për angazhimin që këtë aleancë po e reflekton në krah të interesave të këtij vendi, në krah të interesave të qytetarëve. Ndamë bindjen se 25 Prilli nuk është vetëm një garë elektorale, por dita që duhet të flasë vetem gjuhen e të ardhmes së shqiptarëve", shkruan Bushati.


Lajmi kryesor:

Pas Elbasanit, Kim takon kryesuesit e listave në Shkodër: Të mbahen larg personat me precedentë, të zhvillohet një proces zgjedhor i qetë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Lirimi i Bllakos, Këlliçi: U lirua pasi dha garanci se nuk do të flaës! ‘Kokë turku’ do të bëhet Klodian Zoto

Lirimi i Bllakos, Këlliçi: U lirua pasi dha garanci se nuk do të flaës! ‘Kokë turku’ do të bëhet Klodian Zoto