Kina e gatshme të bashkëpunojë me Korenë e Veriut për paqen dhe stabilitetin global

Kina e gatshme të bashkëpunojë me Korenë e Veriut për paqen dhe stabilitetin global

Presidenti kinez Xi Jinping i ka dërguar një letër udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un, në të cilën ai theksoi se Pekini është i gatshëm të bashkëpunojë me Phenianin për të siguruar paqen, prosperitetin dhe stabilitetin rajonal dhe global, sipas një lajmi nga agjencia e lajmeve koreano-veriore KCNA.

KCNA nuk përmendi lëshimet e fundit të raketave të Koresë së Veriut, të cilat kanë rritur tensionet në Gadishullin Korean në vazhdën e stërvitjeve të përbashkëta ushtarake SHBA-Kore e Jugut, raportojnë mediat e huaja.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Shisnin monedha prej floriri online, në pranga babë e bir në Tiranë! Sekuestrohen 467 monedha

Shisnin monedha prej floriri online, në pranga babë e bir në Tiranë! Sekuestrohen 467 monedha