Kishin kopjuar logot e markave të njohura! Sekuestrohen 40 mijë këpucë të falsifikuara në Itali, nëse dilnin në treg do të kushtonin 500 mijë euro

Kishin kopjuar logot e markave të njohura! Sekuestrohen 40 mijë këpucë të falsifikuara në Itali, nëse dilnin në treg do të kushtonin 500 mijë euro

Foto ilustruese

ITALI - Mbi 40 mijë këpucë të falsifikuara me marka të njohura janë sekuestruar nga policia italiane në Romë. Nëse do të dilnin në treg, do t’i siguronin 3 subjekteve të ardhura me vlerë mbi 500 mijë euro.

Bëhet fjalë për këpucë të markave të njohura si Nike, Adidas, Saucony dhe Balenciaga. Si këpucët, ashtu dhe ambalazhet ishin kryer në mënyrë të ngjashme me origjinalet faë përdorimit të makineriveri profesionale.

Këpucët e sekuestruara ishin ruajtur në një magazinë dhe ishin gati për të hyrë në tregun e zi.

Guardia di Finanza ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për pronarët e 3 subjekteve, të dyshuar për futjen dhe tregtimin e produkteve false.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë