Kishte 7 persona brenda, ja si është bërë 'Land Rover'-i që u aksidentua mbrëmë në Pogradec, 2 vëllezër rëndë

Makina qe u aksidentua ne Pogradec

POGRADEC-Policia ka arrestuar drejtuesin e makinës tip “Land Rover” që u aksidentua mbrëmë në Vërvodë, teksa ishte duke u kthyer nga Kalvaçi me 7 persona brenda.

Rreth orës 20:00 të mbrëmjes së kaluar pranë fshatit Vërdovë makina e drejtuar nga 34 vjeçari me inicialet S.Ç. humbi kontrollin duke dalë nga rruga. Nga aksidenti u plagos shoferi bashkë me gjashtë personat që kishte brenda. Report Tv ka siguruar pamjet e makinës që u aksidentua në Vërdovë.

Të plagosurit janë; L.D. 39 vjeç, E.M. 45 vjeç, D.A. 23 vjeç, A.H. 26 vjeç, E.G. 40 vjeç dhe A.G. 49 vjeç, banues në Pogradec, nga të cilët dy vëllezërit E.G. dhe A.G. u dërguan në Tiranë në gjendje të rëndë. Ndërsa të dëmtuarit e tjerë ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Të plagosurit kanë dëmtime në kokë dhe pjesët e tjera të trupit.

Makina qe u aksidentua ne Pogradec

 

d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Akuzohet se porositi shkrimin Fake News kundër Ramës, këshilltari i Metës: Shpifje për të hequr vëmendjen nga dështimi i 'Zgjedhores'