Kishte fshehur drogë dhe para në airbag-un e 'telekomanduar', arrestohet në Greqi 30-vjeçari shqiptar

Foto ilustruese

LARISA- Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar gjatë operacionit për goditjen e trafikut të heroinës. Policia greke ka ndaluar automjetin me të cilin udhëtonte në Larisa.

Brenda makinës, me ndihmën e qenit nuhatës u gjetën dhe u sekuestruan 12 pako me 6 kg e 218 gramë heroinë, 201 gram kokainë , një sasi e vogël marijuane, 2 pistoleta 9 mm, 5 fishekë dhe 700 euro të fshehura në airbagun e pasagjerit.

Ndërsa në kroskotin e makinës u gjetën 110 euro dhe 2 celularë. Mësohet se personi i arrestuar është person me precedentë të mëparshëm penalë.

Airbag-u ku ishte fshehur sasia narkotike, hapej vetëm me anë të një butoni.

  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vettingu politikanëve, deputetja e PD-së në ‘Pa Protokoll’: Rama frikësohet nga propozimet tona! Shabani: Konsum politik