Kishte të nxira në trup, foshnja 4 muajshe në gjendje të rëndë në spital! Prangoset babai 20-vjeçar shqiptar, dyshohet se e dhunonte

Kishte të nxira në trup, foshnja 4 muajshe në gjendje të rëndë në spital! Prangoset babai 20-vjeçar shqiptar, dyshohet se e dhunonte

Foto ilustruese

Një foshnje 4-muajshe, me prindër shqiptarë, është shtruar në një spital të Athinës në gjendje të rëndë dhe është vendosur në intubim. Mjekët që e kanë ekzaminuar në komunën ku foshnja jeton kanë konsideruar se ai duhet të dërgohet në spitalin e Kalamatës, siç është bërë mbrëmjen e së shtunës. Kur foshnja mbërriti në Kalamatë dhe u kontrollua nga mjekët, u pa e nevojshme intubimi i tij dhe transferimi në spitalin e Athinës.

Në të njëjtën kohë, mjekët kanë njoftuar policinë pasi kanë zbuluar se fëmija vuante nga sindroma e lëkundjeve dhe kishte të nxira në trup. Babai 20-vjeçar i fëmijës, shtetas shqiptar, ka udhëtuar me foshnjën drejt Athinës, por pak më pas është arrestuar nga autoritetet.

Ai ndodhet aktualisht në policinë e Mesinisë, pasi ndaj tij është ngritur një çështje për dhunë në familje dhe nesër paradite pritet të dalë para prokurorisë.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Korrespondenti i Report Tv në Katar fut në stadium flamurin kuqezi në sfidën Serbi-Zvicër

FOTOLAJM/ Korrespondenti i Report Tv në Katar fut në stadium flamurin kuqezi në sfidën Serbi-Zvicër