Klopp pas humbjes së dhimbshme në shtëpi: Ishte budallallëk dhe do më duhet pak kohë për ta kapërcyer

Klopp pas humbjes së dhimbshme në shtëpi: Ishte budallallëk dhe do më duhet pak kohë për ta kapërcyer

Jurgen Klopp

1713126311_1696451511jurgenklopp.jpg
Trajneri gjerman ishte shumë i zhgënjyer me paraqitjen e Liverpoolit në pjesën e parë. Në këtë mënyrë skuadra nuk e meriton titullin kampion.

Liverpooli pësoi një tjetër disfatë, këtë herë në kampionatin anglez dhe kështu humbi mundësinë për të qenë në krye të tabelës së Premier League. Crystal Palace festoi 0-1 në stadiumin ikonik 'Anfield' dhe pas ndeshjes trajneri Jurgen Klopp ishte në humor të keq.

Ai ishte i hutuar nga performanca e të besuarve të tij në pjesën e parë. Do të duhet pak kohë për ta kapërcyer disfatën, kjo ishte tema e Klopp. Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Eberechi Eze.

"Crystal Palace na shkaktoi shumë probleme në pjesën e parë, të cilat nuk ia zgjidhëm dot në pjesën e dytë... nëse luajmë kështu, pse duhet ta meritojmë të bëhemi kampionë? Nëse luajmë ashtu siç jemi në pjesën e dytë, atëherë historia mund të jetë ndryshe. Ishte vërtet, vërtet budallallëk sot. Do të më duhet kohë për ta kapërcyer këtë”, tha Klopp.

Liverpool tani përballet me ndeshjen e kthimit në Europa League, ku përmbysja do të jetë mision i pamundur me Atalantën, kjo pas humbjes 0-3 në ndeshjen e parë.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Liverpool dhe Arsenal turpërohet në shtëpi, Manchester City merr kreun e Premier League


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit