KLP emëron dy drejtuesit e rinj të prokurorisë së Korçës dhe Matit

Abaz Muça drejtues i prokurorisë së Korçës

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka caktuar në detyrë Dhorina Theodhori në pozicionin e  drejtuesit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Parë Korçë.

KLP po ashtu ka caktuar cnë detyrë Abaz Muçën në pozicionin e  drejtuesit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Parë Mat. Me këto dy emërime, shkon në 7 numrin e drejtuesve tē emëruar nga KLP për një periudhë 3 vjeçare.

Emërime drejtues prokurorie

1.Anita Jella  - Prokuroria Durrës

2.Elizabeta Imeraj - Prokuroria e Tiranës

3.Artan Shtrungza- Prokuroria e Tropojës

4.Kreshnik Ajazi- Prokuroria Elbasan

5.Genti Xholi – Prokuroria e Apelit Tiranë

6.Dhorina Theodori- Prokuroai Korçë

7.Abaz Muça-Prokuroria Mat

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Një pemë në Parkun “Europa” në përkujtim të Rozmari Jorganxhi, Veliaj: Tirana di t’i nderojë figurat e saj