KLP i ndërpret mandatin Alfred Ballës, avokat Cakrani: Institucionet e reja të drejtësisë në kaos! Elezi: S'u respektuan rregullat

Me 9 vota Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendosi sot të ndërpresë mandatin e Alfred Ballës, i cili ishte dhe Kryetar i qeverisë së Prokurorëve (KLP).

Avokati Kujtim Cakrani i ftuar në “Studio Live” në Report Tv me Arbër Hitajn tha se KLP u mblodh në mënyrë të paligjshme,

“Institucionet e reja të drejtësisë në kaos. U mblodhën në mënyrë të paligjshme për shkarkimin e zotit Balla. Nuk funksionokan as institucionet e reja të drejtësisë”, tha Cakrani.

Edhe sipas Ibsen Elezit nuk u respektuan rregullat në këtë vendim.

“Nuk u respektuan rregullat... Sa i përket SPAK, në këtë moment është një institucion i ri i krijuar. Ka përballë një objekt shumë të zgjeruar. SPAK ka arritur të marrë një mbështetje në opinion publik. Objekti i SPAK është shumë i madh dhe i rëndë që duhet ta godasë dhe ta vërë në lëvizje.”


Lajmi kryesor:

‘Anti-korrupsioni’, avokat Cakrani: SPAK duhet të japë llogari diku! Ibsen Elezi: Kjo rezolutë ka synime të fshehura


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Spahiu: Qeveria presion Arben Shehut të KLSH sepse denoncoi Ilir Beqjan

Spahiu: Qeveria presion Arben Shehut të KLSH sepse denoncoi Ilir Beqjan