Klubi tjetër i Premier League ofron 20 milionë euro për Armando Brojën

Klubi tjetër i Premier League ofron 20 milionë euro për Armando Brojën

Armando Broja

Armando Broja nuk po kalon minuta të qeta te Fulham, për shkak se trajneri Marco Silva nuk po i beson minuta dhe për më tepër që në tre nga katër ndeshjet e fundit i ka ndjekur nga tribuna.

Për "Talks Chelsea" gazetari Ben Jacobs ka thënë se për 22-vjeçarin e Kombëtares është në garë Crystal Palace. Skuadra tjetër e Londrës dëshiron shqiptarin në verë, por për jo më shumë se 20 milionë euro.

Një zbritje e shpejtë e vlerës së Brojës, kjo edhe për faktin se Palace po bazohet në minutat e pakta që sulmuesi ka marrë këtë sezon.

Nëse kthehemi në kohë disa muaj para, Chelsea nuk pranonte më pak se 45-50 milionë euro për të, por huazimi te Fulham duket se do i kushtojë shumë shqiptarit deri në gjetjen e formës së duhur.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

Protesta dje para Bashkisë së Tiranës, ndalohet një 38-vjeçar, nën hetim 3 persona të tjerë

Protesta dje para Bashkisë së Tiranës, ndalohet një 38-vjeçar, nën hetim 3 persona të tjerë