Koalicioni Berisha-Meta, PD: U zyrtarizua partia e vjetër Meta-Berisha-Rama! Simbolizojnë korrupsionin dhe politikën e vjetër

Koalicioni Berisha-Meta, PD: U zyrtarizua partia e vjetër Meta-Berisha-Rama! Simbolizojnë korrupsionin dhe politikën e vjetër

Për Lulzim Bashën, koalicioni i Lëvizjes Socialiste për Integrim me Sali Berishën është në fakt zyrtarizim i partisë së vjetër, Meta-Berisha-Rama për të strehuar njëri-tjetrin.

Në një reagim me shkrim, Partia Demokratike evidenton kandimin e Pajtim Kryemadhit në bashkinë e Dibrës, që është kushëri me Monika Kryemadhin por njehërazi dhe bashkëshort i prokurores Belina Zeneli, që vetëm dje u shkarkua nga detyra për zvarritje të proceseve.

“Kandidimi në Dibër i bashkëshortit të prokurores që mbrojti bandën e Edi Ramës, duke mos hetuar dosjen 184 të vjedhjes së zgjedhjeve në Dibër, është provokim i rëndë për çdo demokrat dibran që masakrën zgjedhore e provuan të parët në 2016”, thotë PD në reagim duke u distancuar nga kandidimi i Pajtim Kryemadhit, që Komisioni i Rithemelimit e zgjodhi në primaret e së dielës ende pa shpallur koalicionin me LSI.

Partia Demokratike thotë se ky kandidim zbërthen edhe faktin se përse Berisha dhe Rama tashmë janë bërë bashkë me njëri-tjetrin

“Kandidimi i Pajtim Kryemadhit shpjegon më së miri edhe komunikimin privat të Flamur Nokës dhe Ulsi Manjës. Kandidatin e koalicionit “Non-Grata” e kanë zgjedhur bashkërisht. Ulsi Manja, nëse bashkëshortja e kandidatit të Flamur Nokës në Dibër do të zbatonte ligjin dhe do hetonte dosjen 184, do ishte në burg dhe jo në krye të Ministrisë së Drejtësisë”, përfundon reagimi zyrtar i Partisë Demokratike


Lajmi kryesor:

6 marsi, Report Tv zbardh marrëveshjen Berisha-Meta! Marrin 'copy-paste' emrin e logon e Berlusconit në Itali! Nard Ndoka 'i ligjëron' koalicionin! PD: Simbolizojnë korrupsionin


  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Pamje nga sulmi i Rusisë ndaj autokolonës në Ukrainë! Kievi: Deri tani 399 fëmijë të vrarë

Pamje nga sulmi i Rusisë ndaj autokolonës në Ukrainë! Kievi: Deri tani 399 fëmijë të vrarë