Kokainë, armë zjarri e municion luftarak, pranga tre të rinjve në Shkodër (EMRAT)

Kokainë, armë zjarri e municion luftarak, pranga tre të rinjve në Shkodër (EMRAT)

Armët e sekuestruara në Shkodër

SHKODER- Tre të rinj kanë rënë në prangat e policisë pasi u ndaluan duke udhëtuar me 3 armë zjarri pistoletë, një sasi fishekësh dhe një krehër në një makinë tip “Volkswagen”. Në pranga kanë rënë Melson Shaqiri, Eraldo Muça dhe Ervin Vukatana.

Gjatë kontrollit atij iu gjetën një peshore të vogël elektronike, një qese me një masë kristalore e dyshuar si lëndë narkotike  kokainë, dy pilula të dyshuara ekstazi dhe një sasi e dyshuar si lëndë narkotike kanabis.

Njoftimi i plote

Finalizohet operacioni policor i koduar "Buna". Sekuestrohen 3 armë zjarri, municon luftarak dhe lëndë narkotike kokainë e kanabis.
 
Vihen në pranga tre shtetas që posedonin armët e zjarrit dhe lëndën narkotike, si dhe një tjetër procedohet në gjendje të lirë.

Në zbatim të planit të masave për shtimin e kontrolleve me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e personave që shpërndajnë lëndë narkotike apo që mbajnë e qarkullojnë me armë zjarri, si dhe për kapjen e personave në kërkim, nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, u godit një rast i mbajtjes pa leje të armëve të zjarrit dhe i lëndëve narkotike.

Forca e Posaçme “Shqiponja” në bashkëpunim me Specialisët për hetimin e Narkotikëve në DVP Shkodër dhe Patrullën e Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Shkodër në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, se disa të rinj dispononin lëndë narkotike, si dhe në banesa mund të kishin edhe armë zjarri, kanë organizuar dhe finalizuar  operacionin policor të koduar "Buna".

Në kuadër të këtij operacioni u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: 

- M. Sh., 22 vjeç, banues në Shkodër;
- E. M., 21 vjeç, banues në Shkodër;
- E. V., 31 vjeç, banues në Shkodër.

Si dhe u proçedua në gjendje të lirë shtetasi: B. Q., 23 vjeç banues në Shkodër.

Në vendin e quajtur  "Ura e Vjetër" e Bunës,  Forcat e Posaçme “Shqiponja”,  kanë bërë bllokimin e mjetit tip “Volksëagen”,  më të cilin udhëtonin këta shtetas dhe gjatë kontrollit fzik të tyre, policia gjeti në xhepin e xhupit të shtetasit M. Sh., një peshore të vogël elektronike, një qese me një masë kristalore e dyshuar si lëndë narkotike  kokainë, dy pilula të dyshuara ekstazi dhe një sasi e dyshuar si lëndë narkotike kanabis, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Operacioni vijoi me kontrollin e banesave të këtyre shtetasve, ku rezultoi se: Në banesën e shtetasit E. V., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 3 armë zjarri pistoletë, një sasi fishekësh dhe një krehër, ndërsa  në banesën e shtetasit E. M., policia gjeti dhe sekuestroi edhe një sasi tjetër lënde narkotike kanabis.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale të “Prodhim e shitje të lëndëve narkotike” dhe “Mbajtja pa leje armëve  dhe i municionit”.

Droga e sekuestruar në Shkodër

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • shk: 08/12/2019 14:16

  turp e faqja e zeze do helmonit vlleznit e motrat tuja jazek ju qofte cdo gja qe ju dhanet prinrit

  Përgjigju
 • Merite shembullore Policia...: 08/12/2019 12:50

  Mijnte e haleve keshtu perfunundojne.. Me Ndimen e Amerikes,,dhe te Evropen,,dhe te SPAK... Shqiperia ,,do pastrohet .. Populli so jetoje i lumntur.. Zoti i ndimofte ..

  Përgjigju
 • Emi: 08/12/2019 11:42

  Ky ashte brezi i drekokacis si po rrisim. Ma shum ka te burgosur sote se ne koh te PPSH

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)