Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e partive politike për shpalljen e pavlefshmërisë së zgjedhjeve për Gjirokastrën

 

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e PD-LSI dhe të kandidatit të pavarur i mbështetur nga Vetëvendosja, Kreshnik Merxhani për rezultatin e qarkut të Gjirokastrës në zgjedhjet e 25 prillit. Partitë politike kërkonin pavlefshmërinë e zgjedhjeve në këtë qark, por kërkesa fillimisht u rrëzua nga KAS dhe tani edhe nga Kolegji.


Lajmi kryesor:

Ankimet për 25 prillin/ Vuloset rezultati për Gjirokastrën, Kolegji Zgjedhor rrëzon paditë e PD, LSI dhe Vetëvendosje për pavlefshmëri të rezultatit


Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Nishani: Nuk e përjashtoj që Lëvizja e Berishës të jetë për interesa personale, disa takime po ia organizojnë deputetë të PD! S’ka pakt të fshehtë me Bashën