Kolegu abuzoi për vite me radhë me 16-vjeçaren/ Efektivi i policisë në lot gjatë protestës në Drenas (VIDEO)

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka "shpërthyer" në lot gjatë protestës së një grupi përfaqësuesish të Shoqërisë Civile pas abuzimit seksual të një vajze 16-vjeçe nga një efektiv policie. Protesta u zhvillua përpara komisariatit të policisë. Në një moment protestuesit po lëshonin thirrje duke i quajtur përdhunues efektivët që kishin krijuar kordonin e policisë pranë komisariatit. 

Mesa duket kjo ka prekur jo pak një prej policëve më në moshë i cili u pa i emocionuar gjatë protestës. Disa nga organizatorët pas gjestit të tij i dhanë përqafime të gjithë policëve një nga një në shenjë respekti dhe më pas shpërndanë protestuesit. 

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A po zbatohen masat anti-COVID në zonat bregdetare?

Komento

Komente

 • Arabistan: 09/02/2019 15:49

  Kto jane pasojat e tmershme te arabizmit e turqizmit ne kosove dhe shqiperi.Akoma jane otoman ne trojet ku ka shqiptare dhe akoma ska arritur drita qe i veçon kombet me kulture nga derrat.

  Përgjigju
  • Fredi: 09/02/2019 23:02

   Ik ore fundërrinë anadollake osmano-greke!

 • Proka: 09/02/2019 14:35

  Ruajtja e Nderit ka qene dhe eshte nje nga virtytet me te forta te Kombit Shqiptare. Rasti i Abuzimit te nxeneses 16 vjecare eshte krim qe nuk mund te falet as per Arsimtarin e as per Policin i cili shfrytezoi poziten e tij. Me ligje do duhej te ishte nje femer prezente gjate dhenjes se deklarates ne Polici pasi ishte minorene,ketu eshte bere gabimi fatal qe mund te hedhe ne gjyqe Policine e shtetit dhe normalishte te paguajne demshperblim per viktimen. Do kisha pasur deshire qe te jete rasti i fundit por me keqardhje e theme qe edhe Ne ne mesin tone kemi kriminela Arsimtare ePolice te cilet meritojne te jene ne burg. Nje gje nuk duhet harruar „Ata“ kriminelet i shkaktuan jo vetem shtetit e shoqerise nje hije te zeze por njekohesishte shkatrruar edhe familjet e tyre qe nuk do kene fytyre te kalojne pragun e shtepise.

  Përgjigju
 • Gege Kosova: 09/02/2019 09:22

  Te nderuar mesimdhenes,police e personel mjekesor.Si cdo popull eshe ne nuk bejeme perjasdhtim,kemi persona qe, kane mengesi psikike,shendetesore e fizike.kemi edhe mesimdhenes,police e mjek me tipare te tilla,Ata duhet e4identifikuar,analizuar e evitura nga rrethanat e veprimit paranoit.Kjo qe doli keto dite,jo se nuk ka apsur edne me heret,jo qe nuk ka edhe te tjere si keta,jo qe nuk do kete edhe ne te ardhmen raste te tilla.Por duhet vepruar,parandaluar evituar e izoluar rastet,Duhet penguar qe mos te shkaktohet njollosja e nje kategorie personash e profesionesh,sepse shumica jane positive,jane te njerezishem,jane moral e karaktere te pastra njerezore e kombetare.

  Përgjigju
 • arben: 08/02/2019 22:48

  E verteta eshte se pos mesuesit pedofil besoj qe edhe ndonje tjeter mesues ka marre pjese ne kete maskarad,por deri sa ne polici te mjerushme jam me se i bindur qe mbi gjysa stacionit policore e kan shfrytezue kete vajze,,dhe kjo eshte vetem nje rast nga qindra dhe mia raste te ngjajshme,me polici dhe SHIK partiak te Hashim Thaqit veshtire qe do ka lajme te mira ne kete drejtim..sepse edhe drejtesia eshte totalisht ne duar te Hashimave...

  Përgjigju
  • Bravo: 09/02/2019 08:54

   Bravo policise×

Lajmi i fundit

John

Kosovë/ 250 raste të reja dhe 7 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve