POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Babë e bir rrahin barbarisht ish-zv/ Dekanin (EMRI)

Foto ilustruese

Ish-zëvëndës Dekani Ilo Mele, aktualisht pedagog në Fakultetin e Shkencave të Natyrës ka përfunduar në spitalin e Korçës pasi është rrahur barbarisht nga dy persona të cilët mësohen se janë babë e bir të cilët kanë rënë në prangat e policisë.

Personat e përfshirë në konfrontim mësohet se janë në gjyq me njëri-tjetrin për shkak të një konflikti të nisur, pasi ish-zëvëndës Dekani kishte blerë tokë në fshatin Skorovot të Korçës.

Shtetasit e arrestuar janë Adem dhe Gjergji Murati, banues në fshatin Qinam, Kolonjë. Mësohet se pedagodu Ilo Mele tashmë ndodhet në spitalin e Korçës jashtë rrezikut për jetën. 

Policia njofton se materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje.

m.v./Shqiptarja.com
Komento