Kombëtarja humbet në 'Air Albania', vajzat kuqezi pësojnë 3 gola nga Luksemburgu

Kombëtarja humbet në 'Air Albania', vajzat kuqezi pësojnë 3 gola nga Luksemburgu

Kombëtarja shqiptare U-17

Kombëtarja shqiptare U-17 e femrave zhvilloi këtë të mërkurë sfidën e parë kundër përfaqësueses së Luksemburgut, e vlefshme për ndeshjet e raundit të dytë të ligës B të Kampionatit Europian 2023 për këtë grupmoshë. Vajzat kuqezi të drejtuara nga trajneri Agustin Kola u mposhtën me rezultatin 0-3 nga Luksemburgu në takimin e zhvilluar mesditën e sotme në stadiumin kombëtar ‘Air Albania’ në Tiranë.

Luksemburgaset e nisën ndeshjen mirë, duke përfituar edhe nga gabimet e vajzave kuqezi. Merlevede në minutën e 14-të dhe Konsbruck në 45+1 nga pika e bardhë shënuan në pjesën e parë. Edhe në pjesën e dytë mikeshat sërish me Merlevede (dopietë) shënuan për 0-3. Pas ndeshjes së parë në këto kualifikuese, vajzat kuqezi janë në vendin e fundit me zero pikë.

Kjo ishte ndeshja e parë e Shqipërisë U-17 në këtë raund të dytë të Kampionatit Europian. Ndeshja tjetër e Kombëtares shqiptare do të jetë ajo ndaj Islandës më 21 mars në orën 11:30 në stadiumin ‘Air Albania’. Sakaq, më 18 mars, do të zhvillohet edhe ndeshja tjetër e grupit B4, mes Luksemburgut dhe Islandës, në stadiumin ‘Air Albania’ në ora 11:30.

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Stano: Nëse shtetet e BE-së e shohin të arsyeshme, do të ketë masa edhe ndaj Serbisë

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Stano: Nëse shtetet e BE-së e shohin të arsyeshme, do të ketë masa edhe ndaj Serbisë