Komenti i Rudina Hajdarit për Nexhmije Hoxhën: Nuk iu fut gjembi në këmbë, për të ardhur keq që iku e qetë në botën tjetër

Si e përcolli vajza e liderit të dhjetorit Azem Hajdari, lajmin e vdekjes në moshën 99-vjeçare të Nexhmije Hoxhës, bashkëshortes së ish-diktatorit Enver Hoxha? Deputetja Rudina Hajdari u përgjigj kështu në Report Tv:

"Më vjen absolutisht keq që kjo grua nuk iu fut as gjembi në thembrën e saj. Ajo jetoi e qetë dhe absolutisht asgjë nuk i ndodhi asaj gruaje. Kjo plagë është tejet e rëndë për shqiptarët se pse janë këta persona që e kanë tejzgjatur tranzicionin e vendit, dhe si ajo dhe shumë të tjerë jetojnë të qetë në Shqipëri, dhe kanë një rol të lartë në vendimmarrjen politike, dhe ajo ka pasur rol të shumë të madh. Mosha e saj ishte goxha e vonë, dhe nuk i ndodhi asgjë. Nuk është në dorën time se nuk dua të hyj në këto tema, por duke përdorur këtë rast, dua që të them që një nga amanetet e '90 nuk është plotësuar sot e kësaj dite, pra: Ata që kanë abuzuar gjatë regjimit komunist të marrin ndëshkimin e merituar, por kanë jetuar të qetë, dhe ikën në një botë tjetër tepër të qetë, dhe kjo është për të ardhur keq"


Lajmi kryesor:

Hajdari në Report Tv: Grushti i shtetit, teori konspiracioni...2 marsi? 'Thërret protestë ai që e ka shkelur kushtetutën'


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shkollat mbyllur nga koronavirusi/ A po funksionon mësimi online?