Shuhet në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha! Djali: Ia kushtoi jetën lirisë së atdheut, krenar për veprën e saj

TIRANË - Ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare, Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e ish-diktatorit të komunizmit, Enver Hoxha. Nexhmije Hoxha u shua në banesën e saj në zonën e Laprakës në Tiranë, pranë familjarëve të saj, pranë fëmijëve, nipërve e mbesave. Me Enver Hoxhën u martua në 1 janar të vitit 1945. Ajo la pas tre fëmijë, 2 djem dhe një vajzë.

Djali i saj, Ilir Hoxha, bëri të ditur se Nexhmije Hoxha do të prehet në varrezat e Sharrës, dhe se përcjellja e fundit do të bëhet në orën 12:00. Ndërkohë, homazhet do të mbahen në shtëpinë e funeral Alba 2000 pranë Medresesë nga ora 09:00 e mëngjesit. "Në ditët pas varrimit, presim për ngushëllime në shtëpinë tonë, në Laprakë (pranë sheshit Shqiponja). Jeni të mirëpritur", shkruan djali i saj. 

Në një koment për nënën e tij, djali i ish-diktatorit Hoxha, thotë se "ajo gjithë jetën e saj ia kushtoi lirisë së Atdheut dhe ndërtimit të Shqipërisë së re, përparimit dhe emancipimit të shoqërisë shqiptare, ndaj dhe ne do të ndjehemi përherë krenarë për emrin dhe veprën e saj. Kujtimi i saj gjithmonë do të mbetet i paharruar për familjen tonë dhe të gjithë miqtë dhe dashamirësit e saj, në Shqipëri dhe kudo në botë".

Kush ishte Nexhmije Hoxha

Nexhmije Hoxha lindi më 8 shkurt të vitit 1921, në Manastir, ndërsa prindërit e saj ishin me origjinë nga Dibra. Në vitin 1928, familja e saj u shpërngul në Tiranë. Shkollën e mesme ajo e kreu në Institutin Femëror Pedagogjik në Tiranë.

Pas çlirimit të vendit vazhdoi me korrespodencë studimet e larta në Fakultetin Histori-Filologji, dega Gjuhë-Letërsi.

Nexhmije Hoxha ka marrë pjesë në mbledhjen themeluese të Rinisë Komuniste të Shqipërisë, 22-23 nëntor të vitit 1941. Gjatë luftës mori pjesë si delegate në të gjitha konferencat kombëtare si atë të Pezës, Labinotit dhe Përmetit. Pas çlirimit të vendit, ajo kishte kryer funksione të larta partie dhe shoqërore. Në Kongresin e Parë të PKSH-së u zgjodh anëtare e Komitetit Qendror.

Për një kohë kishte qenë edhe presidente e Bashkimit të Grave Antifashiste të Shqipërisë. Gjithashtu, ishte përfaqësuese e popullit në Kuvendin Popullor në të gjitha legjislaturat. Ka qenë drejtore e Drejtorisë së Propagandës, Arsim-Kulturës në KQ të PPSH-së. Nga viti 1966 e në vazhdim kreu detyrën e drejtorit të Institutit të Studimeve Marksiste-Leniniste pranë KQ të PPSH-së.

Ka kryer edhe veprimtari studimore dhe publicistike. Ka botuar edhe disa libra. Në vitin 1988 u zgjodh kryetare e Frontit Demokratik të Shqipërisë. Është vlerësuar me 13 dekorata, si dhe Urdhrin “Hero i Punës Socialiste”.

Në janar të vitit 1992 u arrestua me akuzën e abuzimit të fondeve dhe u dënua me 9 vjet burg, të cilat u bënë 11 kur ajo apeloi në gradën e dytë të gjykimit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:47
Vdekja e Nexhmijes Hoxhës/ I biri: Ia kushtoi jetën lirisë së atdheut! Krenarë për emrin dhe veprat e saj

Ilir Hoxha, djali i ish-diktatorit Enver Hoxha dhe Nexhmije Hoxhës ka përcjellë një mesazh pak pas ndarjes nga jeta të nënës së tij. Teksa ka konfirmuar lajmin për vdekjen e saj, ai njofton se varrimi do të bëhet ditën e nesërme në orën 12:00 në varrezat e Sharrës.

“Të nderuar miq e dashamires të familjes të Enver Hoxhes. Me hidhërim të thellë ju bej me dije, se sot më datë 26 shkurt 2020, në moshen 99-vjeçare u nda nga jeta nëna jonë, Nexhmije Hoxha.

Ajo gjithë jetën e saj ia kushtoi lirisë së Atdheut dhe ndertimit të Shqiperisë së re, perparimit dhe emancipimit të shoqërisë shqiptare, ndaj dhe ne do të ndjehemi perhere krenarë për emrin dhe veprën e saj. Kujtimi i saj gjithmonë do të mbetet i paharruar për familjen tonë dhe të gjithë miqtë dhe dashamirësit e saj, në Shqiperi dhe kudo në botë.

Me respekt Ilir Hoxha
Tiranë 26 shkurt 2020

Shënim: Homazhet dhe përcjellja për në varrezat e Sharrës do të behet nga Funeral Home Alba 2000 (prane Medresesë) nga ora 9 deri 12 të datës 27 shkurt Në ditët pas varrimit, presim për ngushëllime në shtëpine tonë, në Laprakë (pranë sheshit Shqiponja). Jeni të mirëpritur. Faleminderit”, shkruan Ilir Hoxha.

/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ARDI: 16/05/2020 13:07

  POPULL BUDALLA NUK KUPTON POLITIKEN E ATYRE VITEVE LUFTUN TE HUJIN PER VITE. DHE. ENVERI ISHTE JO I MONGET TU BONTE MIK ME TE HUJIN QE I SULMOJ VRAU POPULLIN QE NUK I DONTE TE HUJT ENVERI BERI CFAR MBRETI AHMET ZOGU POPULLI DONTE LUFTONIN DUCEN ZOGUN SE NUK I DONIN I LUFTUN POPULLI NUK DONTE MO PASANIKET DHE ENVERI BONI CFAR POPULLI DONTE MBYLLI KUFIJT SE POPULLI NUK I DONTE MO TE HUJT DONTE SHPIN E VET TOKEN BUKEN E VET KOHET PERPAROJNE BREZA TE REJA LINDIN QE NUK E DONIN ME KOMUNIZMIN E VJETER SEPSE SHIHNINNTE HUJT NUK JANE ME TE HUJT E VJETER HITLERIT DUCES. JAN OERPARU ME BREZ TE RI SHQIPTARET U LODHEN ME KOMUNIZMIN E VJETER DHE NUK E DONIN ME FAMILJA E ENVERIT JAN NJEREZ TE MIRE ZGJUAR JO BUDALLENJ TE DALIN KUNDRA POPULLIT DESHIRAVE TYRE SHOFIN PUNEN E VET KUR POPULLIN TA MORI MALLI PER KOMUNIZMIN OSE GJO TJETER E GJEJN NUK PYSIN FAMILJEN E ENVERIT LARGONI NGA QEVERIA PSIKOPATET KURVARET ARMIQT E ENVERIT SE JAN HAJDUTA PSIKOPATE IMORALE KORRUPTUM KORRUPTUM VRASES TE HUNIT LITARIT. BENI GABIM I MBANI NJERIU I MIRE PERDOR TRUT ARESYEN LLOGJIKEN RRETH ENVERIT FAMILJES TIJ PRANDAJ MOS TJU SHOH TE LINI FAMILJEN E TIJ NE MIZERI. NE PERSEKUTIM MOS TJU SHOH POPULLIN TE FRIKESUAR TE MIQESOHEN ME TA FAMILJA ENVERIT NUK JAN BUDALLENJ TE BEJN PROPAGANDEN E KOMUNIZMIT TE VJETER ATO DO BOJN PROPAGANDEN QE NE BEJME POPULLI BEN DASHURUNE KUJDESIN PER SHQIPERINE ME LIGJET E KOHES SOTME TE REJA LIGJET E BREZIT TE RI DUHET TE PUNONI SE BASHKU ME FAMILJEN E ENVERIT TE NDERTONI SHQIPERINE E RE ME LIGJE TE REJA JO SHQIPERINE E SHITUR JO SHQIPERIN E KOPILAVET FAMILJA ENVERIT JAN NJEREZ TE MIRE. SHOQEROR ME CDO NJERI ME CDO NJERI DHE TE ARESYETUSHEM ULUNI ME FAMILJEN E ENVERIT RESPEKTOJINI. DHE KRIJONI SHQIPERINE E RE SIPAS KERKESAVE TE BREZIT TE RU ATO JAN NJEREZ TE ARESYETUSHEM TE MIRE GJITHNJE BEJN CFAR POPULLI DESHIRION MERINI JIPINI VILAT MOS I LENI NE ATE TURP DUSKRIMINIM MBAJINI ME BUKE LEKUN PUNERA TE MIRA LARGONI ARMIQT E ENVERIT NGA QEVERIA SE JAN AZGJE PO KURVARE PISA AZGJE TJETER ULUNI PERDORNI TRUTE

  Përgjigju
 • ARDIANA: 16/05/2020 01:44

  NJE MASKARA QE SOT O LON GJALLE BURGOSI NEXHMIJEN LANE NE MIZERI NEXHMIJEN NIPAT E SAJ FAMILJEN E SAJ POPULLI SHQIPTAR ESHT POPULL MASKARA DHE KURRE KURRE NUK DO GJEJ MBARESI SE KAN BO GJYNOF TE MADH KAN KTHY KURRIZIN ENVERIT NEXHMIJES FAMILJES TIJ DHE JAN BO ME MASKARAIN MASHTRUSIN KOPILIN HAJDUTIN KURVARIN MERNI MORE FAMILJEN E ENVERIT NDIHMOJINI ME LEK BUKE SHTEPI PUNERA PRIVATE TE MIRA MOS I LINI MBAS DORE SEPSE TREGONI IMORALITETIN TUAJ MENDJELEHTESINE TUJ ATO JAN HERONJ YJE TE PALINDUR PERSERI NE KETE PLANET CFAR BONI MORE BUDALLEJT E MUTIT

  Përgjigju
 • ARDIANA: 16/05/2020 01:39

  MASKARA MUTI PUSHT MUTI KURVAR MUTI SALIU DHE POPULLI I KTHYN KURRIZIN ENVERIT NEXHMIJES FAMILJES TYRE NJEREZVE TE SHKELQYER QE NUK I KA PARE HISTORIA UDHEHEQES TE RRALLE QE NUK VJEN KURRE NE BOTE TE PERSEKUTUMIT NUK NDOQEN LIGJET URDHRAT PRANDAJ I BURGOSI I VRAU SIC BEJN GJITH PRESIDENTAT E BOTES I BURGOSIN VRASIN GANGSTERRAT

  Përgjigju
 • Q**si i grave e burrave: 20/03/2020 01:38

  Shoqja jon zonja e nderurar Nexhmije hoxha i let dheu. Marsh me vete dhe moniken dhe ilir qafirin. Do na i besh shum te fala shokut ton te dashur te madhit Enver hoxha. Rrofsh shoku enver rroft partia jon e punes rrofsh shoku enver. Rrofsh shoku enver

  Përgjigju
 • Cufi: 27/02/2020 17:59

  Marrte me vete saliun ,meten e kryemadhin..

  Përgjigju
 • Bledar Hadëri: 27/02/2020 14:40

  Shpreh ngushellimet e mia te sinqerta per humbjen e nenes/gjyshes se dashur te familjes Hoxha e uroj qe nipat e saj te arrijne te shohin gjysherit e tyre ne librat e historise moderne shqiptare me vleresimin qe u takon. Nje komb qe harron te kaluaren nuk ka te ardhme!

  Përgjigju
  • Patriot: 15/03/2020 02:58

   I shkofsh ne gji o qelbsire,o injorant

  • mut Mahmoud: 05/03/2020 21:08

   Bukur

 • ani: 27/02/2020 08:21

  CA MUNDET TE THUASH PER KETE MOSTER QE PERVECSE THERRI VRAU LENDOI, NUK KERKOI KURRE FALJE PER ASGJR, PERKUNDRAZI MORI ME VETE FAQEN E ZEZE NE VARR. UROJ QE ZOTI I MESHIRSHEM QE KJO BASHKE ME BURRIN E SAJ MOHUAN TI JAPI MONEDHEN E MERITUAR PER GJITHCKA BERI... PER KOMENTUESIT PRO SAJ UROJ QE TE KETE TERHEQUR KEMBEN DHE I MARRTE ME VETE SEPSE ATA JANE KANCERI I SHQIPERISE

  Përgjigju
 • Vloreee: 27/02/2020 06:59

  Me emira ishte mos te flisje fare ...

  Përgjigju
 • EDI: 27/02/2020 02:51

  Ti si djali i saj sot ben kesisoj deklaratash Deri dje kur vdiq ai Dylber kasapi i Shqipetareve Rrije si djale i urte dhe Shqipetaret aq besnike por teper Naive te shikonin si viktime ,se gjoja ti ishe axhami dhe yt ate komunist gjakpires Ne fakt gjithmone eshte provuar se CLEU NGA MACJA GJUN PER MINJ ,Dhe ti sot bashke me ate Bu***ren e Nipit na beni te qajme si Jevgjit me dajre mnU SME KA NDOLLUR ASGJE KUR ISHA ATJE ,pOR NESE DO TE KISHA NDONJE HESAP ,TI DO ISHE PREJA E PARE

  Përgjigju
 • Sotiraqi: 27/02/2020 00:33

  VDIQ SI QEN vetem,,,e urryer dhe e perbuzur nga i gjithe populli,,,pesha e krimeve ndaj popullit e detyruan te mos dilte nga shtepia,,,ptu...ptu..ptu...

  Përgjigju
 • Durresi 80: 26/02/2020 23:45

  Te me falni qe po komentoj komentet: Per ata qe po e lavderojne,r.. ku ti keni... akoma me shume nese jeni brezi i ri qe ma do mendja jane me shume ketu ne rrjete sociale... Per ata ketu qe jane me te vjeter,pyes veten me habi,pse i jepni meritat e ndertimit,arsimit,elektrifikimit dtj etj,vetem ketyre dy kriminelave,harruat qe i keni bere vete?? Per ata qe thone se kishte qetesi ne kohen e xhaxhit... e ngaterrojne qetesine me dhunen psikologjike,me friken e internimit etj etj Kush i thur elozhe sistemit shkollor,ti haje mu*in,se dhjetat i merrnin si gjithmone si sot e kesaj dite,djemte dhe vajzat e kuadrove... Mos te flasim per te ashtuquajturin elektrifikim.. 70-80 volt dhe per te pare propaganden me orar,6 me 10 te darkes,te gjithe ne gjume pastaj... Gatimi me vajgur ne banjo,se ku tjeter.. Dhe fajin e kishin ata,dhe çik me shume ju. Me te mira

  Përgjigju
 • Mika: 26/02/2020 21:15

  Shoetoi dheu mga nje djall. Mjere Ferri cdo heq me vajtjen e saj

  Përgjigju
  • &&&&: 27/02/2020 08:29

   Bravo shum bukur..! Komenti i vitit eshte ky qe ke ber.. te lumt

 • Ana: 26/02/2020 20:52

  Ngushellime families i qoft dheu i leht . Nderime dhe respekt

  Përgjigju
 • Qemal Stafa: 26/02/2020 20:36

  U qerrua dhe nje bajge nga faqja e dheut. Ju kthefte varri ne hale ashtu sic ishte dhe vete.

  Përgjigju
  • V.F L.P: 27/02/2020 08:21

   Eh sa gjynaje mbante mbi kurriz kjo zusk..nena e djallit ishte..jam i sigurt se ishte nje mallkim ne shqiperi..jam i sigurt se vendi do eci perpara njesoj si europa..iku nje kuceder me 7 koka..!

  • Hamin une i pari do i beje cicin..: 26/02/2020 22:37

   Kriminelja vdiq..por kelyshet akoma..me Serbin Sali e. Shoket e tije ,, qe nuk e denuan per vrasjet krimet qe Kane bere..

  • Qemal Stafa: 26/02/2020 20:50

   Shokeni, ndjese! Me kane hakuar profilin! Nene Mia me ndje!

 • Arseni: 26/02/2020 19:52

  Nje injorante femer ,, qe mbeshteti nje diktator kriminal,,,jetoi me sherbyse ,,dhe me gjithe te mirat,,kurse populli hante buke e ullinj.....

  Përgjigju
  • @Arseni: 27/02/2020 00:05

   Vetem injorante qe nuk ishte. Injorant je ti.

 • Bora: 26/02/2020 19:03

  Respekte per zonjen e madhe. Iku e nderuar nga zoti qe e la Te jetonte kaq gjate. Krime ka bere Saliu me kreun e PD.

  Përgjigju
 • One: 26/02/2020 19:03

  I marrte mekatet me vete

  Përgjigju
 • Partizani: 26/02/2020 18:45

  Nje grua dibrane e vertet e cila megjithese vinte nga nje familje e pasur bejlere theu tabut e kohes dhe luftoi fazhizmin maleve si partizane. E denuar me vdekje nga fashistet e me vone nazistet ne moshen 17 vjece. Vdiq idealiste ne varferi ne nje dhome ne periferi te Tiranes me nje pension mizerabel. Dilte shetitje ne mes te Tiranes sa kishte fuqi dhe askush nuk i thoshte nje gjysem fjale te keqe. Beni krahasimin sot me dibranen tjeter Monika dhe vleresojeni!!! Nexhmije na fal qe nuk mundemi si popull as te te qajme e te bejme respektin..Fatkqesisht sot jemi te mbytur dhe te gjynjezuar nga injoranca, egersia dhe budalleku mediatik e politik. Nga hajdutet, horrat dhe rrugacet ordiner me pushtet mediatik e politik. I prefsh me paqe, brezat e tjere do ta bejne vleresimin tend me te mirat e te keqijat.

  Përgjigju
  • Aurora Bari: 27/02/2020 18:01

   Fjale me vend.

 • Kreshnik Alimerko: 26/02/2020 18:19

  Ngushellime Familjes Hoxha.I paharruar qofte kujtimi dhe vepra e saj

  Përgjigju
 • Ela: 26/02/2020 18:15

  Ngushellime rojti si zonj dhe vdiq burnesh, asnje nga keti ... sja arin te thoi

  Përgjigju
  • Qemal Stafa: 26/02/2020 21:11

   Dhe asnje thoi nuk i arrin deri ne thoi nenoke Mias. Nene Mia, u prehsh ne paqe.

 • Atdhetari: 26/02/2020 18:13

  Nje qelbesire shembuklore qe bente edhe pa banane. Nuk e dime pa bananet e Enverit, se helbete kishte vajtur,se bananet e gjithshka i vinin nga jashte. Prej kesaj Shqiperia po vuan pasojat e 46+30 vjecare. Mut koha e saj, kake koha qe erdhi pas saj. Ajo dhe i shoqi duhej ti kishin dhene nje shans Shqiperise te zhvillohej si nje nje vend europian, pasi burre e grua e kishin nje far shkollimi europian. Ishallah ka shkuar ne ferr. Merr edhe Salehun me vete.

  Përgjigju
 • RESPEKTE: 26/02/2020 18:01

  Per kete zonje.U prehte ne paqe.Marte sa me shpejt Koronavirusin shqiptar Sali Berishen dhe Moniken me virus AIDS (side)

  Përgjigju
  • Aurora: 27/02/2020 18:02

   Amen

 • O Ilir: 26/02/2020 17:57

  Ngushellime per nenen e madhe Nexhmije grua zonje luftetare e Luftes dhe perparimit

  Përgjigju
 • Populli: 26/02/2020 17:54

  A vdekshi te gjithe ju plehra qe dergoni ngushellime per nje diktatore. Ditezinj e fare e ndyre paskeni qene o shqiptare te mjere. Keshtu vuafshi nder Shkeuj se e meritoni. Njerez pa dinjitet

  Përgjigju
 • TONI TIRANE: 26/02/2020 17:27

  Ngushellime, iku nje grua qe ka bere historine e Shqiperise dhe qe di shume gjera historike per Shqiperine. Ka shume gjera qe veten ajo i ka ditur dhe do mbeten me te

  Përgjigju
  • Stavro: 27/02/2020 09:28

   Historin ekishin vet ne dore e rregullonin si te donin...si sot i pjelli tyre edua qe do ti zaptoi te gjitha..me firme jemi demokeaci realiteti jemi akoma..shteti diktatures...

  • Tina: 26/02/2020 17:55

   Pika ty dhe historise tende, copat e plehrave jeni

 • Ermela: 26/02/2020 17:22

  Nje vdekje me nder,punoj SA mundi per shqiperine,nje partizane e luftes,nje grua mbeshtetese shembullore e Enver Hoxhes,qe punuan dhe kuftuan aq shume per Shqiperine qe nga lufta e deri ne vdekje pa u kursyer,Enver Hoxha nuk qe mbret por beri shtet,hapi cerdhe,kopshte,shkolla,universitete,ngriti Uzina,kombinate,fabrike,elektrifikoj shqiperine,zhduku analfabetizmin,beri SA mundi por siguria e jetes SE njerzeve qe be maksimum Jo si sot Nexhmije Hoxha vdiq ne pularine e Tiranes,po a mendoni o popull ku do te vdesin great e politikaneve tane,qe nuk kane my to fshehin vilat dhe milionat e tyre ne kurriz te popullit Kjo Pune e politikaneve tane per tridhjet vite,ne historine e shqiperise E nveri dhe Nexhmija do te ken vendin e tyre per clirimin e shqiperisse,dhe drejtimin e saji edhe pse me gabime te mirat dhe arritjet kane qene Jo te pakta. Gushllime Ilir Hoxhes dhe gjithe familjes SE tije per perkushtimin qe kushtoidhe hallet dhe vuajtjet e medhe qe ndau me mamane e tije,Te rroni dheta kujtoni. .

  Përgjigju
  • Era: 26/02/2020 20:22

   Ke harruar te permendesh te gjitha ato familje qe nuk kan nje varr per te derguar nje lule per te kujtuar te afermit e tyre. Ke harruar te permendesh te gjithe ato gra dhe femije qe jetuan ferrin ne kampet e perqendrimit. Ke harruar te permendesh te gjithe ato studente qe nuk mund te shkonin ne shkoll sepse ishin te persekutuar. Ke harruar te permendesh te gjithe ato burra dhe gra qe u pushkatuan ose un denuan me pune te detyrueshme. Duhet te lexosh historine dhe deshmite e te gjithe ketyre kategorive. Nje diktatur nuk sjell kurr te mira

 • Goni: 26/02/2020 17:21

  6000 vete sot e kesaj dite jane vrare dhe nuk i gjinden kockat nga kjo familje kriminale....

  Përgjigju
  • TONI TIRANE: 26/02/2020 19:15

   Goni SALA ka vrare me shume dhe jane mbytur shume veta gjate "demokracise" sesa gjate kohes se saj.

  • Gonja: 26/02/2020 18:16

   Mire e ke Goni Por si tja bejme 20.000 Te vrareve nga sali berishacici

  • Gonja: 26/02/2020 18:14

   Mire e ke o Goni , Por Po ato 20000 nga sali si tja bejme.

 • Alban: 26/02/2020 17:10

  Ngushellime familjes. Cfardo ti thone e sado ta shajne ajo jetoj me nder dhe dinjitet jo si kto mbeturina post komuniste qe nuk do kemi cti kujtojme per mire

  Përgjigju
 • Amaneti: 26/02/2020 17:03

  Iku e qete, diten e riafrimit me Lavrovin

  Përgjigju
 • Labi: 26/02/2020 16:59

  Ngushellime familjes Hoxha per humbjen e nenes!Te rroni dhe ta kujtoni.

  Përgjigju
 • Luani: 26/02/2020 16:57

  Ngushëllime familjes ! Ka qenë grua e madhe.

  Përgjigju
 • Toni: 26/02/2020 16:57

  Ngushëllime. Çoftê i paharruar kujtimi për Nexhmijen.

  Përgjigju
 • Eri: 26/02/2020 16:57

  Ngushllime familjes per ndarjen nga jeta e partizanes dhe veterans SE luftes nacional Clirimtare te Shqiperise.

  Përgjigju
 • Fonsi 2: 26/02/2020 16:51

  O fonco po ti ku e di qe i ka nxi jeten intelektualve. Pastaj sAli berishs ti vish anes ti se ska qen asnjer komunist ai more vesh or majmun

  Përgjigju
  • Dory: 26/02/2020 17:38

   Ka qene sekretar partie ne spital informohu... Sal Berisha eshte komunist me teser

 • Populli: 26/02/2020 16:36

  Zoti nuk e la kot kete mynxyr kaq gjate ne jet, por per te na then aty e keni mbyeni si ju ka mbytur, po ne si popull "trim" me fjale qe jemi frynim syt, ishalla mos iu gjend ven varri per kete pleher......

  Përgjigju
 • Ballistat: 26/02/2020 16:23

  Nexhmijen e kishte te dashur qemal stafa kur e mori vesh enveri u be xheloz dhe e vrau qemalin.. nexhmija e donte shum qemalin dhe mbajti zi per te , po cti besh fati saj qe sperfundoi me qemalin..!

  Përgjigju
  • Toni Tirane: 26/02/2020 17:28

   Filluan historite e rreme te ballistave. Shkoni hani ndonje pule te pjekur e futjani rakise.

 • Gramoz Ruci: 26/02/2020 16:18

  Ngushellime familjes Hoxha! Te rroni ta kujtoni

  Përgjigju
 • Shqiptare: 26/02/2020 16:18

  Jetoj tu pi gjak shqiptaresh. Keshtu do jetojne dhe nano , berisha , rama e meta se gjakun e pijne falas se ka me bollek .

  Përgjigju
 • Xha Teme: 26/02/2020 16:16

  Ngushellime familjes. U prehte ne paqe kjo zonje e vertete.

  Përgjigju
 • Popull: 26/02/2020 16:16

  Shqiptare si unë, si ti, si gjithë të tjerët me të mirat dhe të metat e saj, por jo me më shumë të meta se këta që kanë 30 vjet në këtë shkërdhatokraci ku janë vrarë më shumë Shqipëtar se sa u vranë 45 vjet komunizëm dhe nga sa u vranë në kohën e pushtimeve për dëshmorë e civilë e kam fjalën. I Qoftë dheu i lehtë të rrojnë e ta kujtoni njerzit e saj të dashur.

  Përgjigju
 • Fonsi: 26/02/2020 16:15

  Terheqte kemben dhe per te tjeret komuniste si Berisha , Ruci , Gjinushi, Shehu etj Amin ! Lavire flliqur I ka shpifur jete shume e shume intelektualve te asaj kohe . Ne sketer Flliqesira dhe e gjithe familja me e ZEZE E KOMBIT SHQIPETAR ( HOXHA )

  Përgjigju
 • Lleshi: 26/02/2020 16:13

  Kujt I plasi ishalla I merr te gjithe mbrapa se na e pine gjaku is dhe keto 30 vjet democracy dhe te ndjehemi pak te lirshem

  Përgjigju
 • A.n.: 26/02/2020 16:12

  Me ne fund nje lajm i mire. Ferrin ta gezoje me shendet!

  Përgjigju
  • Toni Tirane: 26/02/2020 17:29

   Ajo i beri vitet e veta dhe jetoi si zonje dhe shume mire. Po ti qe ke ose po kalon ferrin mbi toke ?

 • Myftar Medreseja: 26/02/2020 16:10

  Ngushellime familjes Hoxha u prehte ne paqe i ndritet shpirti si ndriti popullin shqiptar

  Përgjigju
 • Sali Berisha: 26/02/2020 16:00

  U prehte ne paqe

  Përgjigju
  • Aldo: 26/02/2020 16:27

   Sistemi komunist deshtoi ne gjithe boten,eshte e vertete qe Sali Besisha duhet ta ngushlloi I pari sepse si sistem e Mori nga Vicidolli dhe e beri mjek,dhe Jo vetem kaq por e beri edhe pjestar te familjes SE tije ne darka,ne varka,Enver Hoxha Ka punuar per popullin shqiptare,hapi cerdhe,kopshte,shkolla,universitete,doktore dhe maternitetee ambulances me gjithe shqiperine,ngrit Uzina,fabrika,kombinate,Uzina,shduke malarjen,tifen,dhe analfabetizmin,hapi toke te re ,Thai Keneta e movable,kishte Pune per te gjithe,kishim qetsi absolute,pa mendoni Pak te nderuar politikane shqiptare ku vdiq gruaja e Enverit,ne pularine e Tiranes dhe ku Jane gray tuaja me Vila e Molina Brenda dhe jashte Shqiperise.ja pra cfar dallimi kush ishte Enveri dhe kishe Jeni juve.Nexhmija qe. He partizane qe gruaja e Enverit jetoj njeqind vjec,emri I saji Ka vendin e vet ne historine e shqiperise,Ndaj Mo's I thoni gruaja e diktatorit,por thoni partizanja e luftes,Politika shqiptare eshte e deshtuar mendoj vetem per vete dhe asnjehere per popullin qe per tridhjet vite Nuk gjeti qetsi kurre,njerzit po vriten dhe po priten,shteti nuk Ka funksionuar qe ne to themi diktator Enverit qe oati gabime por me shume pati perparine.

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto