Komisariati i Lushnjes feston 108-vjetorin e Policisë së Shtetit! Të pranishëm në ceremoni, nënprefektja dhe kryebashkiaku i qytetit

Efektivët e policisë së Lushnjes

Këtë të mërkurë, disa efektivë të komisariatit të Lushnjes kanë festuar 108-vjetorin e krijimit të forcave të Policisë së Shtetit.

Një numër i kufizuar efektivësh, ndodhur dhe në kushtet e pandemisë morën pjesë në një ceremoni të zhvilluar pranë ambjenteve të këtij komisariati.

Përveçe efektivëve dhe veteranëve të uniformave blu morën pjesë dhe përfaqësues të pushtetit vendor, nënprefektja Lindita Buxheli dhe kreu i Bashkisë Lushnje, Fatos Tushe.

Gjithashtu ata zhvilluan dhe një ceremoni për ngritjen e flamurit kombëtar ku më pas foli dhe shefi i komisariatit të Lushnjes, komisar Arjan Matani.

"Që nga krijimi i Policisë së Shtetit, ky institucion ka ndërmarrë një sërë reformash. Tashmë kemi një institucion moderne e standarte bashkëkohore. Për të gjithë punonjësit e policisë, është një moment përkushtimi. Një vlerësim kemi për partnerët tanë të administratës vendore, me biznese me të cilat kemi realizuar shumë operacione të ndryshme. Falenderoj përfaqësuesit e mediave që kanë bërë të mundur pasqyrimin e plotë dhe objektiv të punës sonë" - tha Matani.


Lajmi kryesor:

108 vjetori i themelimit/ Çuçi: Policia e Shtetit, sot institucioni më i besueshëm! Veliu: Ka pësuar transformim rrënjësor! Ceremoni në disa qytete


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Programi i PD, Dorian Teliti: Nuk premtojmë ‘mrekullira’, por para qytetarëve me zotime reale! Të gjithë do paguajnë më pak taksa