Komisioneri publik kërkon shkarkimin, Zaganjori: Jetoj në atë shtëpi prej 1997, kam sjellë prova e fakte

Komisioneri publik kërkon shkarkimin, Zaganjori: Jetoj në atë shtëpi prej 1997, kam sjellë prova e fakte

Komisioneri publik ka kërkuar këtë të martë shkarkimin nga detyra të kreut të gjykatës së lartë Xhezair Zaganjori. Sipas komisionerit, Florian Ballhysa ata kishin verifikuar deklarimet e Zaganjorit pas rekomandimit të operacionit ndërkombëtar të monitorimit nga ku kishte rezultuar se kishte probleme paçka se ai ishte konfirmuar në detyrë.

Pasuria si shtëpia, një dyqan, garazhi dhe një bibliotekë ishin gjetur me probleme nga verifikimi komisionerit publik.

Ndërsa vetë Zaganjori në një kundër ankim të tij solli prova ku sipas tij ajo ishe pronë e bashkëshortes ndërtuar në 1997 kjo e dokumentuar edhe me foto gjatë ndërtimit e banimit ndër vite aty.

"Unë respektoj ligjin, sepse kështu është formimi im, të gjithë jemi në pritje. Unë thashë në kuptimin e provueshmërisë, unë jap fakte që është ashtu si them unë. Këto lloj situatash vërtetohen, jo më në situata. Nuk është e lehtë që të gjendet dokumentacioni, për një banesë para 30 vitesh. Gjeta kontratën e sipërmarrjes. Dorëzova fotografi, ku për fat kanë dhe datë. Tregon kohën e saktë të kohës së ndërtimit. Unë mendoj që janë prova, tani do e vërtetojnë ato", tha Zaganjori.

Seanca për Zaganjorin u ndërpre për të rifilluar sërish më 10 korrik ku do të vendoset për pretendimet e palëve.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • www.youngtribune.com: 26/06/2019 11:13

  Tamam si tek filmi "OKTAPODI " per ata qe e mbajne mend.

  Përgjigju
 • Erjoni: 25/06/2019 19:46

  Ky legen para 20 ditesh, nje dite para se te shkarkohej Edmond Islamaj i kerkoi nje paditesi 4000 euro ne menyre qe Gjykata te mos pranonte sigurimin e padise te bere nga Bashkia e Tiranes...Por i deshtoi plani se te nesermen Islamaj u shkarkua keshtu qe nuk kishte me 3 per te bere sigurim padie keshtu qe ky djali bashke me shume shqiptare shpetuan nga gjobat e Zaganjorit...Duhet shakrkuar nje ore e me pare..Perben rrezik dhe eshte infeksion per drejtesine..Pas tij duhet te shkarkohet nga parlamenti dhe nje plehre qe jeton me korrupsion ngjitur me Gjykaten e Larte, Shkelqim Ganaj, kreu i ILDKP...Nje nga zyrtaret me te korruptuar ne vend..ILDKP duhet shkrire si institucion..Ne kete institucion kane ngelur vetem leprat e Shkelqimit qe pranojne cdo shkelje dhe vendim qofte dhe antiligjor me urdher te Ganajt...Duhet te çlirohet drejtesia nje ore e me pare...

  Përgjigju
 • Ish ushtarak: 25/06/2019 17:52

  Masakren qe ka bere ky Plehre me ish ushtaraket do e paguaj rende individualisht Nuk do gjej vrime miu qe te futet

  Përgjigju
 • BENI: 25/06/2019 17:47

  Arresojeni Kete mbeturine Kete qelbesire qe e katandisi drejtesine ne Kete gjendje Ka qene ky dhe askush tjeter qe futi korupsionin ne Drejtesi shiko pasurine e ketij hajduti dhe kuptoni se c'ka bere ky vampire ndaj sa me shpejt ne BURG

  Përgjigju
 • Populli: 25/06/2019 16:47

  Ky palaco e mori ne qafe drejtesine shqiptare ketij kllouni ti sekuestrohet pasuria e vjedhur dhe te perfundoj ne Burg

  Përgjigju
 • xxx: 25/06/2019 16:46

  Ik ore zagarnjor hidh prap "kanditaturen" per president se nuk ben ti per gjyqtar se boll ke vjedhur

  Përgjigju
 • Ky eshte trap: 25/06/2019 16:42

  Ky lexo dosjet qe e pagujane Kurse tjerat i rrefuzon Pa lexuar, i tregova vendimin ipk qe e ka rrrefuzuar Pa lexuar fare, vetem kjo e shkarkon ne vend nga puna Pasi e ka marre ne mungese dokumemtesh. Ishin hequr dokumentet nga dosja penale dhe vendimi qe ka marre ky nenkupton qe i ka lexuar edhe ato Dokumente qe nuk kane qene ne dosje. Shum i zgjuar ky. Mos Te flasim qe ky duhet Te kallzohet per moskallzim Te vepres penale per heqje dokumentesh nga dosja penale. Po do. gazeta le Te me shkruaje ne email Te ju a sqaroj rastin

  Përgjigju
 • Albanese: 25/06/2019 16:17

  Ma ne fund ky qelbesire po e merr hakun qe I takon. Bravo Veting

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

Gjermani/ Qeveria po planifikon të lehtësojë rregullat për marrjen e shtetësisë

Gjermani/ Qeveria po planifikon të lehtësojë rregullat për marrjen e shtetësisë