Komisionet parlamentare online, opozita kundër: Po zhduket parlamentarizmi! Le të vaksinohemi ose të paraqesim tampon! Po koncerte pse bëhen

 

Kuvendi ka vendosur që Komisionet parlamentare të jenë online, por opozita është shprehur kundër. Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj tha se po zhduket parlamentarizmi.

“Njëri në kafe, tjetri në plazh, tjetri në makinë dhe askush nuk merrej vesh se çfarë po votohej, po ka pasur një situatë të gjendjes së jashtëzakonshme, qeveria ka thënë e kemi kaluar me sukses nuk ndodh gjë lidhur me pandeminë, sot baret i ke plot, fëmijët në shkolla shkojnë, pse komisionet parlamentare dhe aty ku diskutohet në mënyrë të detajuar, u dashka bërë online, pse u dashka, të japim një sinjal, që fëmijët në shkolla, në koncerte madje, nuk paska problem dhe vetëm ne u dashkemi mbrojtur në komisione parlamentare, është sinjali më i gabuar, për vete mbrohemi për ato jo. Nuk duam që jeta e askujt, por a nuk jemi në fazë vaksinimi, të vendoset rregulli që të vaksinohemi apo të paraqesim test, kështu mbrojmë edhe deputetët, por i garantojmë publikut për t’u informuar. Mjafton të shihni dokumentet parlamentare, gjysma tyre thuhej “nuk dëgjohej”, po asgjësohet parlamentarizmi”, tha Alibeaj.


Lajmi kryesor:

Brenda një afati, asnjë deputet s’do të futet në Kuvend i pavaksinuar! Opozita kundër komisioneve online: Duan të na mbyllin gojën, PS: Mbledhjet më të rëndësishme do mbahen në salla


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Aleanca e Turqisë me Emiratet e Bashkuara ka rritur ambicien e Erdogan, 'shpëtimi' i vetëm i krizës Izrael-Palestinë