Berisha kallëzon penalisht Lulzim Bashën dhe Gazment Bardhin për shkatërrim prone e pengim për të protestuar

Komisioni i Rithemelimit të PD ka depozituar në SPAK kallëzim Penal për kryedemokratin Lulzim Basha dhe Sekretarin e Përgjithshëm Gazment Bardhi për protestën e 8 janarit të zhvilluar para selisë blu, të udhëhequr nga Sali Berisha. 

Në padi, grupi i Berishës akuzon Bashën e Bardhin se kanë penguar zhvillimin e protestës dhe kanë përdorur lëndë kimike në drejtim të protestuesve, si dhe për shkatërrim prone. Protesta e 8 janarit para Partisë Demokratike u shoqërua me akte dhune nga protestuesit, të cilët thyen dyert dhe xhamat e selisë blu.

Çfarë ndodhi në 8 janar? Mbështetës të ish-kryeministrit Sali Berisha sulmuan selinë e Partisë Demokratike. U desh ndërhyrja e policisë, që situata të vihej nën kontroll në pak minuta, pasi por rrezikohej seriozisht jeta e deputetëve që ndodheshin brenda selisë si dhe kreut të PD-së Lulzim Bashës. Nga ana tjetër Sali Berisha shkoi sërish në selinë e PD, ndërsa i cilësoi 'dhunuesit' si heronj duke shtuar ato ruajtën gjakftohtësinë dhe rrëzuan dyert e blinduara të 'Lul Bravës'.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

U plagos në këmbë me armë zjarri, 11-vjeçari niset me helikopter drejt Tiranës