Komisioni i Rithemelimit shpall rezultatin zyrtar: Berisha mori 93.5% të votave të demokratëve

Komisioni i Rithemelimit shpall rezultatin zyrtar: Berisha mori 93.5% të votave të demokratëve

Ibsen Elezi dhe Sali Berisha

Komisioni i Rithemelimit ka shpallur rezultatin zyrtar të zgjedhjeve për kryetar të PD që organizoi vetë, me kandidatët Sali Berisha dhe Ibsen Elezi.

“Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale pranë Partisë Demokratike më datë 26 maj 2022, në mbledhjen e rradhës, në prani të përfaqësuesve të  kandidatëve për Kryetar të PDSH-së, u bë hapja e kutive të votimit dhe marrja e procesverbaleve origjinale.

Nga verifikimi i tyre, KOKOE shpall rezultatin final të votimit për zgjedhjet për Kryetar të PDSH-së të zhvilluara në datë 22 maj 2022.

Z. Sali Berisha ka marrë 93.46% të votave.

Z. Ibsen Elezi ka marrë 5.8% të votave.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale falenderon të gjithë anëtarët e PD që u bënë pjesë e procesit më të rëndësishëm në historinë e PD, në procesin e votimit për zgjedhjen e Kryetarit të PDSH me parimin “një anëtar një votë””, njofton Komisioni i Rithemelimit.

Rezultatin zyrtar të zgjedhjeve për kryetar të PD që organizoi vetë, me kandidatët Sali Berisha dhe Ibsen Elezi.

K.T./A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

'Fundi' i pushtetit të Johnson përpara vjeshtës? Nënkryetar i Komitetit të 1922-shit propozon Raab për kryeministër të përkohshëm

'Fundi' i pushtetit të Johnson përpara vjeshtës? Nënkryetar i Komitetit të 1922-shit propozon Raab për kryeministër të përkohshëm