Koncerti mbresëlënës i Coldplay në Athinë, 60 mijë spektatorë shijojnë performancën e grupit

Koncerti mbresëlënës i Coldplay në Athinë, 60 mijë spektatorë shijojnë performancën e grupit

GREQI- Një nga koncertet më të mira të të gjitha kohërave u ndoq nga 60 mijë spektatorë mbrëmjen e së shtunës në stadiumin Olipmik në Athinë, ku Coldplay dhuroi një performancë të jashtëzakonshme.

Organizatorët prisnin rreth 60,000 njerëz që u përballën me temperaturat e larta dhe dëgjuan këshillën e grupit për të marrë shishe me ujë.

Koncerti nisi pak pasi perëndoi dielli, duke e bërë edhe më mbresëlënës perëndimin. Ai u mbyll rreth dy orë më vonë me 'xixëllonjat' spektakolare që e kthyen natën në ditë në OAKA, duke kujtuar edhe titullin e turneut të grupit me këngën e famashme "A Sky Full of Stars", "A Sky Full of Stars".

Coldplay mahnitën publikun me përzgjedhjet e tyre, të cilave publiku iu ‘përgjigj’ me brohoritje dhe duartrokitje. Një detaj i veçantë në natën e madhe, mijëra shiritat LED që organizatorët kishin shpërndarë për publikun, të cilat shkëlqenin duke ndjekur ritmin e këngëve.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

43 vjet në burg për një krim që se kreu kurrë, gruaja në SHBA lirohet nga qelia në moshën 64-vjeçare

43 vjet në burg për një krim që se kreu kurrë, gruaja në SHBA lirohet nga qelia në moshën 64-vjeçare