Konstituohen KZAZ në 10 qarqe të vendit, kush i zëvëndëson anëtarët e PD dhe LSI

Konstituohen KZAZ në 10 qarqe të vendit, kush i zëvëndëson anëtarët e PD dhe LSI

Janë konstituar KZAZ-të në 10 qarqe të vendit, ndërkohë që nesër do të vijojë plotësimi i tyre edhe në Tiranë dhe në Durrës .

Gazetarja e Report Tv Esiona Konomi raporton se KQZ ka emëruar njerëz jo politikë që kanë aplikuar për t'u anagzhuar pasi gjysma e anëtarëve që mungonin nga PD dhe LSI nuk kanë dorëzuar emrat e komisonerëve.

KZAZ janë komisione të nivelit të dytë në procesin e administrimit të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Hys....: 11/04/2019 17:30

    Bravo. Kjo do ti dhembe shume shokut Lul. Po ia fut i perzgjedhuri i tij, kryetari Zguri!!!!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?×

Lajmi i fundit

Në 3 bashkitë e qarkut të Lezhës, socialistët rikonfirmojnë kryebashkiakët aktual

Në 3 bashkitë e qarkut të Lezhës, socialistët rikonfirmojnë kryebashkiakët aktual